y&eC georganiseerd zou kunnen worden. Verder vraagt zij wat de nieuwe WRO per 1/7 is en wat dit voor consequenties voor onze gemeente heeft. Naar aanleiding van punt 6 zegt mevrouw De Ruiiter van de PvdA het college te willen bedanken voor het meewerken van de gemeente aan de zwerfafvalcampagne. Ten aanzien van de cursus zegt de voorzitter dat dit in de agendacommissie aan de orde zal komen. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat de wijziging in de WRO behoorlijk ingrijpend is. Een persoon werkzaam bij de Inspectie ruimtelijke ordening is bereid om een lezing te komen houden voor het ambtelijk apparaat en ook voor de raadsleden in een commissievergadering. De contacten zijn al gelegd en het college zal hier nog op terug komen. 6A Motie PvdA: Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat de overweging om deze motie in te dienen is geweest dat er wel een informatie-avond is geweest over dynamisch kustbeheer, maar dat in de praktijk blijkt dat men zich niet bewust is van het feit dat je zuinig moet zijn op embryonale duinen, of dat men er geen rekening mee houdt. Daarom wil haar fractie in "Uit het kastje" een oproep laten plaatsen namens de gehele raad om op het strand vooral bij de laagwaterlijn te rijden om te voorkomen dat embryonale duinen beschadigd worden. De voorzitter zegt dat er vanuit het college geen bezwaar bestaat tegen de uitvoering van de motie. De heer Hoekstra zegt dat zijn fractie het overbodig vindt omdat er al genoeg regelgeving is op dit gebied en men wel weet dat men langs de laagwaterlijn moet rijden. De heer Vrielink zegt het hier niet mee eens te zijn. Over het algemeen denkt men dat het strand de volledige breedte is van het zand, van laagwaterlijn tot duinvoet. Zijn fractie is vóór dit voorstel, alhoewel de tekst wel wat simpeler had gemogen. De voorzitter zegt dat er in de APV geen restricties staan voor wat betreft de breedte van het strand en waar je wel of niet zou mogen rijden. Er staat alleen een verbod van april tot en met september tussen 08:00 en 20:00 uur. De oproep is gericht op een gedragsverandering, want handhaven op grond van regelgeving kan niet. De heer Potiek zegt de heer Hoekstra te willen wijzen op het feit dat in de presentatie van RWS over dynamisch kustbeheer werd gemeld dat er gaten in de duinen vallen en dat dit ook de VVD-fractie verontrustte. Dit zou een oorzaak kunnen zijn. Nu wordt er op een redelijke manier aandacht voor gevraagd. Dat de VVD hier niet achter zou staan, met name terwijl er iemand in de fractie zit die hier alles van zou moeten weten, vindt hij heel jammer. De voorzitter wijst er op dat men elkaar niet aanspreekt op de functies die men bekleedt buiten de raad. De heer Hoekstra zegt dat het volgens hem niet te wijten is aan iemand die met zijn auto op het strand rijdt als er gaten in de duinen vallen. Hij blijft erbij het overbodig te vinden een oproep te plaatsen. Mevrouw De Ruiiter zegt het jammer te vinden dat niet alle fracties de oproep willen ondertekenen. De voorzitter concludeert dat de fracties van het ABV en de PvdA voor de motie stemmen en de fractie van de VVD tegen. Besloten wordt de motie uit te voeren. 7. Jaarverslag milieu 2007 gemeente Vlieland De heer Veenstra zegt in het verslag een aantal Waddenfonds-aanvragen tegen te komen, onder andere inzake de plaatsing van 27 zonne-combiketels in de Nieuwestraat, bouw duurzame toiletgebouwen kampeerterrein en aanbrengen LED verlichting steigers jachthaven. Hij vraagt of de verwachte toezegging vanuit het Waddenfonds in mei ook is gedaan. De heer Hoekstra zegt dat zijn fractie graag een verdere professionalisering van het milieubeleid wil, wellicht zal er meer uitbesteed moeten worden of moet er meer samengewerkt worden. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat in het jaarverslag staat dat de handhaving in 2007 wat moeizaam is gelopen, maar in het programma 2008 staat dat er een inhaalslag is gemaakt. In het jaarverslag 2007 staat de 4 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 6