De fractie van de VVD heeft een vraag ingediend inzake het bord "Vlieland groet u" bij het haventerrein. De heer Hoekstra zegt dat veel gasten het bord missen en hij vraagt of en wanneer het terugkomt. De voorzitter zegt aan te nemen dat er geen bezwaren zijn het bord terug te plaatsen. In september zal de desbetreffende ambtenaar het in de bouwvergadering meenemen. Terugkomend op de vraag van mevrouw De Lang vraagt de heer j<jjo wat het break even point zou zijn bij sociale woningbouw. De voorzitter zegt dat deze vraag niet beantwoord kan worden want hiervoor heeft het college momenteel niet genoeg financieel inzicht. 5. Notulen raadsvergaderingen 9 en 30 juni 2008 Notulen 9 juni 2008 tekstueel, Bij agendapunt 13 moet het besluit nog tussengevoegd worden. De notulen worden met inbegrip van deze wijziging vastgesteld. Inhoudelijk. Naar aanleiding van bladzijde 2 zegt de voorzitter dat er in oktober nog geen compleet havengebouw zal staan. Naar aanleiding van bladzijde 3, 6e alinea vraagt de heer Kje naar de invulling van het WMO-beleid op Vlieland. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat dit bij de behandeling van de begroting aan de orde zou kunnen komen. Vorige week heeft hij het Visie document WMO gemeente Vlieland toegemaild gekregen. Daarin wordt per prestatieveld specifiek voor Vlieland aangegeven wat er uitgezocht zou moeten worden en wat de keuzes zijn die voorliggen. Degene die dat rapport geschreven heefd, het hoofd WMO van de Dienst zat dit weekend in een huisje op de Ankerplaats en de wethouder heeft de zaak goed met hem doorgesproken. Er worden nog wat wijzigingen doorgevoerd en dan wordt het voorgelegd aan het college. Naar aanleiding van bladzijde 4 vraagt mevrouw De Ruiiter van de PvdA naar het veranderen van subsidies in sponsoring. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat het één van de vragen is die aan de accountant zijn voorgelegd, maar hij kan er nog geen uitspraak over doen. Naar aanleiding van bladzijde 7 vraagt mevrouw De Ruiiter van de PvdA naar het opruimen van het zwerfvuil voortkomende uit de snackwagen, met name langs het stuk lantaarnpaal Kampweg richting Havenweg en langs de Havenweg richting jachthaven. Voorts vraagt zij of het mogelijk is om op de verlichting bij de snackwagen een tijdklok aan te brengen, want hij brandt nu soms 24 uur per dag. De wethouder de heer Gieles zegt dat hij vorige week opdracht heeft gegeven tot plaatsing van een tijdklok. De voorzitter zegt wat betreft het opruimen dat de vergunninghouder hier al een paar maal op aangesproken is. Ook de gemeentelijke dienst heeft af en toe geholpen met opruimen. Het heeft de aandacht en zal in de evaluatie meegenomen worden. Naar aanleiding van bladzijde 8 wordt opgemerkt dat de datum van vaststelling moet worden aangepast. Notulen 30 juni 2008: tekstueel-. Op bladzijde 5 moet de datum van 18 augustus worden veranderd in 25 augustus. Met inbegrip van deze wijziging worden de notulen vastgesteld. 6. Ingekomen stukken Mevrouw De Ruiiter van de VVD zegt in de ingekomen stukken iets tegengekomen te zijn inzake workshops voor gemeenteraadsleden over bijvoorbeeld debatteren en zij vraagt of er iets dergelijks voor de raadsleden 3 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 5