Verslag van de openbare vergadering van de Raad van de gemeente Vlieland, maandag 11 augustus 2008 1 van 9 Voorzitter: Mevrouw B.A.H. Galama Griffier. De heer R. Lanting Aanwezig de leden: De heer R. Hoekstra Mevrouw N. de Ruijter De heer J.R. Witting Mevrouw H. de Lang-Rodenhuis De heer C. Potiek Mevrouw E. de Ruijter De heer R. Kip De heer G. Veenstra De heer H. Vrielink Op uitnodiging aanwezig: De heer W.A. Gieles De heerT. van Mourik Notuliste: Mevrouw J. de Jager 1. Opening en vaststellen agenda De voorzitter opent de vergadering om 20:00 uur en heet allen welkom. Op verzoek van de heer Hoekstra wordt agendapunt 11 een bespreekpunt en op verzoek van mevrouw De Lang wordt punt 14 eveneens een bespreekpunt. Vervolgens wordt de agenda vastgesteld. 2. Mededelingen De griffier deelt mee dat er op 25 augustus een bijeenkomst is met de raad, het college en een aantal medewerkers van de ambtelijke dienst over de situatie van de gemeente Vlieland in de waddensamenwerking. In de lijst met ingekomen stukken ontbreken de besluitenlijsten van het college. Bij agendapunt 7 en 8 is de nummering omgekeerd ten opzichte van de tekst. De voorzitter deelt mee dat er op 25 augustus een overleg gehouden wordt over de concessieverlening in het kader van de waddenveren, besproken zal worden het concept AMvB. Gezien een aantal overlastsituaties die zich hebben voorgedaan en de hieruit voortvloeiende discussies, lijkt het de voorzitter zinvol om in het najaar een informatie-avond voor burgers, ondernemers en raadsleden te beleggen om het seizoen te evalueren, waarbij in samenwerking met de politie aangegeven zal worden wat er is voorgevallen, wat er aan gedaan is en wat de constateringen zijn over en weer. De heer Kip vraagt aan wat voor onderwerpen de voorzitter dan denkt. De voorzitter antwoordt dat de bedoeling is om de maatregelen ten aanzien van de gemaakte afspraken te evalueren, zoals het niet toelaten van jongeren onder de 16 jaar, drugsgebruik, meldingen overlast, wildplassen, deurbeleid, te hard rijden, parkeerbeleid etcetera. Het is niet de bedoeling om op incidenten in te gaan, maar om het seizoen te evalueren en aan te geven wat er achter de schermen wel is gebeurd, dat niet altijd zichtbaar is maar wel tot effecten leidt. De meningen over politie-inzet verschillen nogal. De heer Potiek zegt het een goed idee te vinden en vraagt of het de bedoeling is om de uitkomsten van de avond als input te gebruiken bij het evaluatiegesprek met politie en horeca. VVD VVD VVD PvdA PvdA PvdA Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland wethouder wethouder Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 3