yv^ r C^«dbiltde^iettrffciteit weggegeven, zijn fractie heeft daar geen moeite mee. Er zijn genoeg andere inspanningen gepleegd om het energieverbruik te beperken. De wethouder de heer Giejes concludeert dat de fracties tevreden zijn met de cijfers die er liggen. De paar maanden dat de haven gedraaid heeft hebben ze ontzettend goed gedraaid. De tarieven zijn dit jaar al toegepast. Hij zegt het standpunt van mevrouw De Ruijter te begrijpen maar het is een keuze die gemaakt is. Het plaatsen van elektriciteitsmeters die onderhouden en geleegd moeten worden is veel arbeidsintensiever. Het is ook maar de vraag of er nu zo veel meer stroom gebruikt wordt. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat dat aangetoond kan worden. Zij wil graag dat er een vergelijk met vorig jaar gemaakt wordt. De wethouder zegt dit aan de S.A.V. te zullen vragen. Overigens gaat het waterverbruik nog wel via automaten. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. (Her)benoeming bestuursleden Stichting Aanloophaven Vlieland Mevrouw De Ruiiter van de VVD neemt geen deel aan de behandeling van dit agendapunt. De heer Kip zegt dat er hier geen sprake is van een keuze. Er is ook geen sprake van herbenoeming. Je kunt je afvragen of deze mensen hun taken juridisch gezien wel hadden mogen uitvoeren. Zijn fractie stelt voor om een hele nieuwe procedure te starten voor het werven van bestuursleden. Het gaat er zijn fractie niet om dat de mensen niet geschikt zouden zijn, maar de procedure moet wel kloppen. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat volgens de huidige statuten er geen termijn gekoppeld is aan het bestuurslidmaatschap. Een herbenoeming is dan ook eigenlijk helemaal niet nodig. De heer Kip zegt dat er halverwege de pagina toch duidelijk jaartallen staan wanneer er herbenoeming plaats had moeten vinden. De heer Hoekstra zegt dat zijn fractie zich wel in dit voorstel kan vinden. Mevrouw De Ruiiter zegt dat haar fractie eveneens met het voorstel instemt maar wil nadrukkelijk de stichting bewegen om vóór 1 januari 2009 hun statuten te vernieuwen en een rooster van aftreden op te stellen omdat het onwenselijk is dat het hele bestuur tegelijk aftreedt. De wethouder de heer Gieles licht toe dat het college aan alle stichtingen heeft gevraagd hun statuten te wijzigen, omdat het onwenselijk is dat de zittingstermijn van bestuursleden onbegrensd is. Het verzoek is ook gedaan aan de S.A.V., maar ze moeten dit zelf uitvoeren. De huidige bestuursleden hebben legitiem zitting in het bestuur want aan de huidige benoemingen zijn geen termijnen gekoppeld. De jaartallen in het voorstel hadden niet genoemd hoeven worden. Het gaat er echter om dat er inderdaad een rooster van aftreden opgesteld wordt. De wethouder doet een beroep op het ABV om niet opnieuw de zware wervingsprocedures te vereisen. De voorzitter schorst hierop de vergadering om 22.05 uur. Om 22:10 uur wordt de vergadering heropend. De voorzitter concludeert dat er geen bezwaar is tegen de benoeming van de nieuwe leden F. Weber en D. de Ruijter. Bij acclamatie worden deze twee leden benoemd. Ten aanzien van de herbenoeming is er een afwijkend standpunt van het ABV. De fractie van de PvdA kan instemmen met de herbenoeming van de zittende leden hoewel het niet nodig lijkt. De fractie van de VVD stemt eveneens met het voorstel in. De voorzitter concludeert dat het voorstel met vier stemmen voor en drie stemmen tegen is aangenomen, waarbij de fractie van het ABV geacht wordt te hebben tegengestemd. 9. Evaluatie samenwerkingsovereenkomsten Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 3 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 8 september 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 24