fólgdfwsWiu-wil men dat laten vervallen. Het college is het hier pertinent mee oneens. De gemeente Viieland heeft geen oppervlaktewater binnen de bebouwde kom en buiten de bebouwde kom doet Staatsbosbeheer het. Het waterschap heeft feitelijk geen taken waar de inwoners van Vlieland een vergoeding voor zouden moeten betalen. In een heffing zit een bepaalde mate van solidariteit ingebouwd, maar het college vindt dat het waterschap hier veel te gemakkelijk afstapt van een situatie die al heel lang op Vlieland bestaat. Zonder verdere motivatie wordt er nu een forse lastenverzwaring voor de inwoners van Vlieland aangekondigd. Het college zal zich hier tot het uiterste tegen verzetten. De voorzitter complimenteert het college met de adequate reactie en vraagt waarom het Waterschap de nulheffing ineens heeft afgeschaft. De wethouder antwoordt dat er eerder allerlei verschillende heffingen werden toegerekend aan eigenaren van woningen. Nu komt daar één heffing voor in de plaats, waarbij de kosten gelijkmatig worden verdeeld over alle heffingsplichtigen. Dit wordt nu aangegrepen om de nulheffing op te heffen 5. Vaststellen van de notulen van de raadsvergadering van 11 augustus 2008 Tekstueel-, Er zijn geen bemerkingen. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Inhoudelijk: Naar aanleiding van bladzijde 2 vraagt mevrouw De Lang of het gesprek met een delegatie van andere Friese gemeenten inzake de Boereglop heeft plaatsgevonden. De wethouder de heer Van Mourik antwoordt dat er nu nieuwe berekeningen gemaakt worden, en als die ontvangen zijn dan gaan we verder. Naar aanleiding van bladzijde 5 deelt de wethouder de heer Van Mourik namens het college mee dat inmiddels bekend is dat ook de cofinanciering door de provincie rond is. Dat betekent dat er op een totale investering van 500.000 zowel in de jachthaven, de camping als in een aantal gemeentelijke woningen 350.000 subsidie is binnengehaald. De gemeentelijke bijdrage van 150.000 die nu resteert, was oorspronkelijk het onderhoudsgeld wat ingezet zou worden voor het onderhoud van die woningen. Met het anders benoemen van dat geld en het aanhaken van een aantal andere projecten is dus een drieëneenhalve ton binnengehaald. De fracties uiten hierop hun complimenten. de evaluatie alleen voor de horeca Naar aanleiding van bladzijde 9, bedoeld is. De voorzitter zegt dat op pagina horeca. actiepunt 11 vraagt de heer Kjp of 1 staat dat alle zaken aan de orde komen. Het is dus niet alleen voor de 6. Ingekomen stukken Mevrouw De Ruiiter van de PvdA merkt op dat er een ingekomen stuk was dat niet op de lijst staat. Het betreft een brief van Badhotel Bruin inzake geluidsoverlast in de Dorpsstraat. Zij zegt de brief erg serieus moet worden genomen en betrokken moet worden bij de evaluatie. De voorzitter zegt dat de brief per abuis niet op de lijst staat maar dat hij zal worden toegevoegd onder D. punt 11. 7. Begroting en tarieven 2008, indirect overheidsbedrijf S.A.V. De heer Vrielink merkt op dat hij het lijstje met cijfers gemist heeft bij de stukken die zijn toegezonden. Hij zegt te hopen dat de hele financiering goed komt ondanks het feit dat dit seizoen niet zo goed verlopen is. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA merkt op dat de begroting 2008 wel rijkelijk laat voorgelegd wordt. Het zag er verder goed uit. Zij gaat ervan uit dat de tarieven met ingang van 1 januari al toegepast zijn. Zij merkt op dat het feit dat de elektriciteitskosten bij de tarieven per strekkende meter zijn inbegrepen, niet strookt met het principe van duurzaamheid, omdat mensen nu niet meer gestimuleerd worden om het gebruik te beperken. Zij vraagt of het mogelijk is om dit toch te bewerkstelligen. De heer Hoekstra zegt hierop dat Vlieland al de duurste jachthaven van heel Nederland heeft. Als service 2 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 8 september 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 23