Verslag van de openbare vergadering van de Raad van de gemeente Vlieland, maandag 8 september 2008 Plv. voorzitter: De heer C. Potiek PvdA Griffier. De heer R. Lariting Aanwezig de leden: De heer R. Hoekstra Mevrouw N. de Ruijter VVD VVD PvdA PvdA Mevrouw H. de Lang-Rodenhuis Mevrouw E. de Ruijter De heer R. Kip Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland De heer G. Veenstra De heer H. Vrielink Op uitnodiging aanwezig: De heer W.A. Gieles De heer T. van Mourik wethouder wethouder Met kennisgeving afwezig: Mevrouw B.A.H. Galama De heer J.R. Witting VVD Notuliste: Mevrouw J. de Jager 1. Opening en vaststellen agenda De plaatsvervangend voorzitter opent om 21:20 uur de vergadering en heet allen welkom. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 2. Mededelingen De voorzitter mevrouw Galama en het raadslid de heer Witting zijn met kennisgeving afwezig. De griffier deelt mee dat de raadsleden hierbij de zienswijze aantreffen van het college op een voorgenomen besluit van het Wetterskip Fryslan. 3. Spreekrecht Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Vragenuurtje De VVD heeft twee schriftelijke vragen ingediend. Gevraagd wordt wat het standpunt van het college is inzake het beschikbaar stellen van ruimtes in de scholen voor commerciële activiteiten. Gevraagd wordt op welke gronden het waterschap heffingen op kan leggen aan de inwoners van Vlieland. De wethouder de heer Gieles zegt dat er vorig jaar in het directie-overleg met beide scholen afspraken gemaakt zijn over het gebruik van ruimtes in de scholen. Hiervoor is een regeling medegebruik opgesteld. Voor gebruik voor commerciële activiteiten, zoals de dierenarts, moet betaald worden. Dit geldt dus niet voor verenigingen. Op de vraag inzake de waterschapsheffing zegt de wethouder de heer Van Mourik dat het waterschap een kostentoedelingsverordening ter inzage heeft gelegd waarop het college een zienswijze ingediend heeft. Vlieland is heel lang niet bij een waterschap ingedeeld geweest. Toen het grote waterschap Wetterskip Fryslan ontstond is Vlieland hier wel bij ingedeeld maar is er voor sommige tarieven een nulheffing 1 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 8 september 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 22