Raadsvergadering 8 september 2008 agendapunt 8 onderwerp (her)benoeming bestuursleden Stichting Aanloohaven Vlieland (B) Aan de raad van de gemeente Vlieland, Benoeming nieuwe bestuursleden. Bij schrijven van 28 april 2008 heeft de heer J. Koning aangegeven per direct uit het bestuur van de Stichting Aanloophaven Vlieland (SAV) te stappen. Bij schrijven van 25 mei 2008 heeft de heer de J.J.M. De Nijs aangeven zijn bestuursfunctie per 1 januari 2009 neer te willen leggen. Beide bestuursleden hadden zitting in het bestuur namens de gemeente Vlieland. Ons college is op 2 manieren op zoek gegaan naar geschikte opvolgers voor beide bestuursleden, enerzijds door het plaatsen van een advertentie in het gemeentelijk informatie bulletin "Uit het Kastje" en anderzijds door mogelijk geschikte kandidaten persoonlijk te benaderen. Er hebben zes personen gereageerd op de oproep waarvan 1 kandidaat zich in een later stadium weer heeft teruggetrokken. Uit de overgebleven kandidaten is een keuze gemaakt welke naar onze mening benoembaar zijn in het bestuur van de stichting aanloophaven Vlieland. Beide kandidaten zijn onlangs besproken met het bestuur en beide volgens het bestuur van de SAV geschikt om een bestuursfunctie te bekleden. Om die reden dragen wij ter benoeming in het bestuur van de SAV ter vervulling van de vacature J. Koning voor de heer F. Weber. Ter vervulling van de vacature J.J.M. De Nijs stellen wij voor te benoemen de heer D. de Ruijter. Herbenoeming bestuursleden. Het is gebleken dat de overige bestuursleden van de SAV, (de heer S. Heeringa, namens de gemeente, en de heer P.D. Visser en H. Koster, namens watersportvereniging Vlielandia) na hun eerste benoeming niet meer zijn herbenoemd. Herbenoeming had moeten plaatsvinden in respectievelijk 2000, 1995 en 2004. Gelet op de huidige ontwikkelingen bij de jachthaven achten wij het gewenst dat alle bestuursleden formeel zijn benoemd in het bestuur. Om die reden stellen wij u voor deze drie leden te herbenoemen in het bestuur. Zowel ons college als het bestuur van watersportvereniging Vlielandia stemt in met de herbenoeming. Datum benoeming. Om voor alle vijf bestuursleden een zelfde benoemingsdatum te krijgen stellen wij voor de opvolger van de heer de Nijs, te weten de heer de Ruijter per dezelfde datum te benoemen als de overige 4 bestuursleden te weten met ingang van 15 september 2008. Vooruitlopend op de vaststelling van nieuwe statuten stellen wij u voor de zittingstermijn te bepalen op een periode van 4 jaar. De benoeming voor alle bestuursleden zal dan lopen tot 15 september 2012. Gelet op het bovenstaande stellen wij u voor over te gaan tot (her)benoeming van vijf bestuursleden conform bijgevoegd concept-besluit. Oost - Vlieland, 26 augustus 2008 Burgemeester en wethouders van Vlieland, de secretaris, de burgemeester, Ir. B.W. Weber-Meijerhof B.A.H. Galama

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 15