eieejji apart gehuisvests en zijn eigen scootmobiel in de schuur heeft staan. DrwaH5&tfèft"cl&t:f!eh?kf1a( 'adviseur zegt de wethouder dat bij de introductie van een WMO-loket gekeken wordt naar centraal punt waar informatie wordt verstrekt over de verschillende vormen van zorg die op het eiland wordt trekt en waar je misschien ook hulpmiddelen kunt krijgen. Nadrukkelijk uitgangspunt hierbij is dat het voor de cliënt nakkelijk en laagdrempelig mogelijk is. heer J<jg zegt dat het niet de bedoeling was om de wethouder op het matje te roepen maar het was meer bedoeld als oep aan iedereen om meer aandacht voor de WMO te tonen. Empatec is voor Vlieland niet van toepassing maar je et er wel wat van weten. heer Witting zegt dat als een raadslid geen meerwaarde ziet in bepaalde vergaderingen hij/zij zelf kan bepalen of hij al dan niet wil verschijnen. Ie vrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat zij heeft gelezen dat de Staatssecretaris toch heeft bedacht dat er misschien vat geld bij moet. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 11. Herziening Inspraakverordening gemeente Vlieland 2007 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 12. Wijzigingsbesluit Legesverordening 2008 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 13. Verordeningen Gemeenschappelijke Regeling Fryslan West De volgende verordeningen worden vastgesteld: Verordening cliëntenparticipatie Verordening persoonsgebonden budget begeleid werken in de Wsw Verordening wachtlijstbeheer Wsw. 14. Wijziging verordening winkeltijden gemeente Vlieland Mevrouw De Ruiiter van de VVD zegt dat haar fractie vóór de wijziging is. Wel willen zij graag duidelijkheid óf er dan ook daadwerkelijk winkels open zijn op zondag tussen 10 en 12 uur en welke dat dan zijn. Het zou goed zijn als hier binnen de ondernemersvereniging vaste afspraken over worden gemaakt. De heer Vrielink zegt dat hij persoonlijk tegen de wijziging is. Hij vindt dat er eenmaal per week een rustige Dorpsstraat moet zijn, met enkel een paar terrasjes in de zomer. Bovendien hebben onze voorouders gestreden voor een fatsoenlijke Winkeltijdenwet voor het winkelpersoneel en hij vindt dat dat gehandhaafd moet worden. De heer j<jg zegt zich bij de mening van de heer Vrielink aan te sluiten De heer Veenstra zegt dat hij zich wel kan vinden in de wijziging. Het is aan de ondernemer om wel of niet gebruik te maken van de mogelijkheid om op zondag open te zijn. De voorzitter concludeert dat de heer Veenstra dus een minderheidsstandpunt inneemt binnen de fractie van het ABV. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat haar fractie geen tegenargumenten heeft en dus vóór het voorstel is. Daarnaast willen zij graag dat de supermarkten op zaterdag ook tot 18:00 uur open zouden zijn. Het is voor veel gasten de aankomstdag en die moeten zich enorm haasten om aan hun boodschappen te komen. De heer Vrielink zegt dat dat ook een oude wens van zijn fractie is. De voorzitter concludeert dat de fractie van de VVD dus wel eenduidigheid en duidelijkheid wil in de openstelling. Dat, plus het punt van de fractie van de PvdA is vooral een zaak voor de ondernemersvereniging. In de besluitvorming zal dit naar hen duidelijk gemaakt worden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten waarbij de heren Kip en Vrielink geacht worden te hebben tegen gestemd. 15. Controleprotocol jaarrekeningen 2007-2010 blz 6 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 9 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 8