hoot Vrielink zegt datain fractie zich hierbij aansluit. Wellicht kan er ook wat besteed worden aan meer uren voor de (fe^r. -A^Tiensenni^ willen bewegen doen ze het toch niet. irts S^jtnljaarzinnen als: "het realiseren van een meer beweegvriendelijke omgeving" en "het implementeren en deren van effectieve beweginginterventies is hierbij additioneel aan of ter intensivering van eventueel reeds lopende jviteiten" de duidelijkheid van het stuk niet ten goede komen. wethouder de heer Gieles zegt dat wel duidelijk is waar het om gaat. De gemeente zit nu in een vierjarig traject edtesportimpuls. Dit eindigt met een sportnota. Het is wel plezierig als we nu door kunnen gaan en deze mogelijkheid rdt ons nu geboden in de vorm van dit actieplan. Naast het bewegen is het ook de bedoeling om de gezondheid en :iale contacten van een bepaalde, moeilijk bereikbare groep mensen te verbeteren. Bij het project Breedtesportimpuls d de gemeente een spilrol, bij dit project zullen juist lokale verenigingen verzocht worden om een actieve rol te rvullen. et geld is echter niet bestemd voor het op en neer reizen naar de wal. evrouw De Ruiiter van de VVD vraagt wie dan die moelijk te bereiken groep is. De wethouder antwoordt bijvoorbeeld bejaarde mensen die in het verzorgingstehuis wonen en die op fysio zitten. De sportvereniging en de sportleraar van de scholen kunnen hierin een rol spelen. Maar het is niet de bedoeling het geld in een nieuwe sportleider te steken. Mevrouw De Ruiiter zegt hierop dat ervoor gewaakt moet worden dat het niet verzandt in idealisme. De voorzitter zegt dat het wel in aanvulling moet zijn op wat er nu gebeurt. De heer Vrielink zegt dat de sportvereniging toch de belangrijkste promotor is om iedereen in beweging te krijgen. De wethouder zegt dat de sportvereniging een heel belangrijke rol kan spelen, maar de feitelijke situatie is dat de vereniging al langer dan een half jaar in de problemen zit qua sportleider, het draait nu louter op vrijwilligers. De voorzitter vraagt of de raad bereid is om bij het verkrijgen van ruim 13.000 van het rijk, zelf de komende vier jaar 13.000 bij te leggen en hierdoor te bewerkstelligen dat met name degenen die niet sporten maar dit wel zouden moeten, gaan sporten. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat er in 2012 een aantal resultaten bereikt zou moeten zijn en vraagt of er dan ook een nulmeting komt. De wethouder antwoordt dat dit wel de bedoeling is. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 10. Diverse stukken Dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid Noordwest Fryslan De heer Kjp zegt dat het een goed stuk is en hij vindt het jammer dat hij de enige was die aanwezig was op de laatste vergadering van de Dienst. Hij vraagt de wethouder om informatie over Empatec te verstrekken aan de raadsleden. Mevrouw De Lana zegt dat het stuk duidelijk is. Zij waarschuwt voor verschraling binnen de zorg en zegt te willen blijven hameren op de signaleringsfunctie die ook de huishoudelijke hulp zal moeten hebben, kan de cliënt nog wel zelfstandig functioneren? Voorts vraagt zij wat zij zich moet voorstellen bij het gezamenlijk gebruik van hulpmiddelen. Een clientenadviseur ter plekke blijft volgens haar gewenst, deze kan in samenwerking met de Dienst en de gemeente en eventueel een zorgverzekeraar direct ter plaatse antwoorden geven of mantelondersteuning. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat hij niet bij de vergadering van de Dienst was omdat hij andere verplichtingen had. Soms kan het ook zo zijn dat een bepaald onderwerp minder relevant is voor onze gemeente. Van de sociale werkvoorziening Empatec is onze gemeente lid omdat elke gemeente daar lid van moet zijn. Maar onze gemeente heeft geen mensen in een WSW-baan en ook niemand op de wachtlijst. Wel zou bekeken kunnen worden of we met een koppeling van reintegratie en WSW of WMO meer mensen aan het werk kunnen helpen. Vorig jaar waren er nog 12 of 10 mensen in de WBB, dat zijn er inmiddels 4. Op het moment dat die laatste mensen aan het werk zijn is er ook geen probleem meer. Dit soort sessies zijn bedoeld voor gemeenten die te kampen hebben met een aanzienlijke werkloosheid en een beroepsbevolking waarvan een gedeelte medische problemen heeft en aangepast werk in een beschermde omgeving wil, maar de WSW wordt op Vlieland niet als een probleem ervaren. Voor wat betreft de waarschuwing tegen de verschraling van de WMO geeft de wethouder mevrouw De Lang gelijk. Je hoort het rijk wel praten over de verschuiving van taken maar niet over dat het bijbehorende geld ook mee moet. Het is niet de bedoeling dat mensen in de Uiterton moeten intekenen wanneer ze over drie dagen een uurtje de scootmobiel willen gebruiken. Het leuke van een tehuis is dat je niet voor iedereen een exemplaar hoeft te kopen, maar een soort gemiddelde kunt nemen. Daar moet je niet te zuinig in zijn, maar het is een goedkopere manier dan wanneer blz 5 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 9 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 7