^^^D^^jit^va^geV^vdA wijst er op dat de bedragen ten aanzien van het 'meedoen met de samenleving' niet pen. wethouder de heer Van Mourik zegt te denken dat hij een rekenfout gemaakt heeft en dat het 100 duurder zal den. heer j<ie zegt naar aanleiding van bladzijde 4 punt 9 het vreemd te vinden dat de SRV de stichting Flidunen geld gaat ■en. voorzitter zegt hierop dat het kort is samengevat maar dat het doel was dat de samenwerking tussen Flidunen en de V aan Flidunen ten goede komt. aar aanleiding van de actiepuntenlijst vraagt de heer jKip naar de stand van zaken rond de verdere uitwerkig van het MO-loket en het ouderen- en jongerenbeleid. e wethouder de heer Van Mourik zeat dat er contact is geweest met de dienst. Zij zullen op korte termijn een voorzet aan de hand waarvan het WMO-beleid op Vlieland ingevuld kan worden voor wat betreft de resterende prestatievelden. De beide wethouders hebben afgesproken dat zij mede aan de hand van dat stuk zullen kijken wat de meest logische portefeuilleverdeling is. Uiterlijk september zal dit zijn beslag krijgen. De notulen worden vervolgens met inbegrip van de gemaakte opmerkingen vastgesteld. 6. Ingekomen stukken Mevrouw De Lang zegt min of meer een compliment aan de colleges van de Waddeneilanden te willen geven naar aanleiding van punt 23: de brief naar het Ministerie is op gezamenlijk waddenbriefpapier gesteld. De heer Vrielink zeat dat zijn fractie zich hier volledig bij aansluit. De voorzitter zegt dat wellicht de raad van Texel ingelicht kan worden over hoe goed de samenwerking gaat, gezien alle complimenten die vanavond gemaakt worden. 7. Krediet onderhoud en beheer waterstaatkundige werken De heer Hoekstra zegt dat zijn fractie heeft begrepen dat het straatwerk bij de veerdam nu voor rekening van de gemeente komt, maar hoe zit dit met het hekwerk? De voorzitter zegt hierop schriftelijk antwoord toe. De heer Kjp zegt dat de kosten van onderhoud gedekt zouden worden uit de bestemmingreserve waterstaatobjecten en vraagt of dat die toegezegde 3 miljoen is. De voorzitter antwoordt dat dit de 2,7 miljoen structureel is en de eenmalige 345.000 voor de zuidelijke havenmond. De heer Kjp vraagt waarom de rente van die reserve wordt toegevoegd aan de algemene middelen. De voorzitter antwoordt dat dit behandeld zal worden bij het desbetreffende agendapunt. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. Tussentijdse rapportage begroting 2008 De heer Witting zegt dank voor de voorjaarsnota maar vindt de uitvoering wel erg summier. Zijn fractie maakt zich zorgen over de negatieve trend en vraagt zich af hoe we aan alternatieve inkomsten kunnen komen? Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt op te willen merken bij punt 4 inzake de vervanging van de damwand dat dat zo snel mogelijk moet gebeuren want nu kan dat nog voor dat bedrag. Inzake punt 7, de subsidies, die moeten worden aangevraagd, goedgekeurd en uitgekeerd stelt zij voor om subsidies die lager zijn dan een bepaald bedrag (bijvoorbeeld 5000 euro) gewoon toe te kennen. Verder zag haar fractie in de begroting voor 2009 graag een apart hoofdstuk duurzaamheid. De heer Kip stelt de volgende vragen: hoe groot is de verwachte verslechtering; hoe komt het dat de onderuitputting terugloopt tot een overuitputting; wat gebeurt er met het negatief saldo in een aantal belastinheffingen en wat gebeurt er met de bijdrage aan de waddensamenwerking? De wethouder de heer Van Mourik zeat dat de voorjaarsnota inderdaad deels summier te noemen is. Geprobeerd moet blz 3 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 9 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 5