6 van 9 9. Beslisnota kader richtlijn water schoon en gezond water De heer Potiek zegt dat het een enorm pak papier is, maar het heeft voor Vlieland eigenlijk geen consequenties. Vlieland heeft geen zoet open water. Hij vindt dat er maar gauw met de nota ingestemd moet worden. De heer Witting zegt dat het stuk helder is. Het heeft beperkte consequenties voor Vlieland. Zijn fractie gaat er vanuit dat dit geintegreerd wordt in Natura 2000. Hij wijst er op dat wij steeds warmer gaan slapen onder de groene deken van regelgeving die steeds dikker gaat worden. De heer Vrielink zegt met deze laatste zin van de heer Witting volledig in te stemmen. Hij vindt de actie die het college heeft ondernomen tegen de planvorming van een slufter bij het Posthuys positief. Op bladzijde 22 staat dat sluftervorming nog niet helemaal van de baan is en hij vraagt om uitleg. Voorts zegt hij dat gemeenten de zorg krijgen voor het grondwater binnen de bebouwde kom. Hij vraagt of dit ook geldt voor de hoogte. Buiten de bebouwde kom heeft Staatsbosbeheer alles voor het zeggen en als die het peil hoger wil vanwege verdroging heeft het dorp daar last van. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat de gevolgen voor Vlieland inderdaad beperkt zijn. Alle maatregelen die we moeten nemen zijn al geïntegreerd in het gemeentelijk rioleringsplan. Inclusief de nieuwe stedelijke wateropgaaf. De gemeente krijgt een grotere verantwoordelijkheid voor met name de afvoer van water binnen de bebouwde kom. De gemeente heeft een inspraakreactie gegeven op een eerdere versie waarin vrij stellige uitspraken werden gedaan over dynamisch duinbeheer. De tekst is nu aanzienlijk afgezwakt. Met de tekst zoals die nu is kan niet meer gezegd worden dat de Kaderrichtlijn water voor dit gebied de mogelijkheid opent om zonder meer een slufter te maken. Dat moet eerst nader onderzocht worden, de consequenties moeten in beeld gebracht worden en als de uitkomst van zo'n onderzoek positief zou zijn dan zou eerst met gemeentebestuur en bevolking moeten worden overlegd. De consequenties zijn vrij beperkt. Het college zal proberen om wat in het GRP en in de Kaderrichtlijn water wordt opgenomen te integreren met het Beheersplan Natura 2000, zodat je niet met het ene plan in de hand op het andere plan weer moet reageren want zo houd je elkaar aan het werk. De afstemming met Staatsbosbeheer zal moeten plaatsvinden op het moment dat je daar zorgen over hebt, het is in dit kader niet aan de orde geweest. De heer Vrielink zegt blij te zijn met de uitleg van de wethouder, maar hij hoopt dat ook Staatsbosbeheer eerst met de gemeente komt praten alvorens ze besluiten het grondwaterpeil te verhogen. De voorzitter zegt hierop dat ze dat wel moeten in het kader van het beheer. De heer Witting wijst op een stuk van het waterschap dat ter inzage ligt waarin wordt verwoord dat bepaalde peilbesluiten voor gebieden gehanteerd worden. Staatsbosbeheer moet zich daar ook aan houden. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 10. Begrotingswijziging 3 van de algemene dienst 2008 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 11. Jaarrekening Stichting Recreatiebelangen Vlieland De heer Hoekstra zegt dat de jaarrekening erg positief is. Hij wijt dit aan het feit dat de horeca goede cijfers draait op de camping. Het kamperen daarentegen is toch een beetje een negatieve trend. Investeren moet mogelijk blijven en hij wil dat de camping daarbij denkt aan de lodges. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 12. Intrekken diverse verordeningen in het kader van het project "decentrale regelgeving" Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 56