o \y<Uct^^ emeerite r opmerking dat het DE team Vlieland is opgeheven en ondergebracht is bij een stuurgroep aan de wal. Zij vraagt of het niet mogelijk is om op Vlieland toch een soort team te houden dat als klankbord gebruikt kan worden. Op 14 mei 2007 heeft de raad een motie aangenomen over duurzaam inkopen. Een van de eisen daarbij was dat in het jaarverslag een rapportage zou komen over wat de gemeente op dat gebied heeft gedaan. Er staat wel een algemene opmerking in het jaarverslag over het streven maar er staat niet wat de gemeente Vlieland zelf heeft gedaan om daar naartoe te werken. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat er binnen het DE-team hard gewerkt is om inzicht te krijgen in de verschillende investeringen die er op het eiland aan zaten te komen en waarbij met een project duurzaamheid aangehaakt zou kunnen worden. Het jachthavenproject was al aanbesteed, maar het is toch, met dank aan de projectleiding, gelukt om er een aantal elementen van duurzaamheid in te verwerken. De camping werkt met een vervangingings- en investeringsprogramma waarin per jaar één of twee toiletgebouwen worden vervangen. Hiervan is gezegd dat dat op een veel duurzamer manier kan. Ook aan het lopende onderhoudsprogramma dat door WoonFriesland wordt verzorgd zijn een paar elementen van duurzaamheid toegevoegd. Deze handelwijze had als voordeel dat van tevoren duidelijk was dat de projecten sowieso zouden worden uitgevoerd en dat de financiering rond was. Met dit verhaal is het college naar het Waddenfonds gegaan en daarvoor hebben we 200.000 subsidie gekregen. Deze ideëen zijn binnen het DE-team in twee of drie sessies naar voren gekomen. Het DE-team was oorspronkelijk voor een jaar opgericht. Er is een aantal kleine projecten gedaan en drie grote projecten. Er zijn nog steeds vergaderingen gepland, want zolang het goed loopt en iedereen enthousiast is, waarom zou je er dan mee ophouden? Er is nu ook een stuurgroep duurzame energie actief die eenmaal in de acht weken op het Provinciehuis vergadert. Vanuit die stuurgroep is de totstandkoming van de DE-teams begeleid, is de totstandkoming van het ambitiemanifest ondersteund en die stuurgroep gaat ook nog een tijdje door. Nu wordt bekeken of de professionele ondersteuning op de Waddeneilanden niet versterkt moet worden. Daarvoor wordt nu een aanvraag bij het Waddenfonds ingediend, om een soort projectbureau op te richten met een paar deskundigen van hoog niveau op het gebied van duurzaamheid die niets anders doen dan de vijf waddeneilanden te ondersteunen om hun duurzaamheidsbeleid verder handen en voeten te geven. Voor wat betreft de verdere professionalisering van het milieubeleid zegt de wethouder dat dit verslag de raad eigenljik veel te laat bereikt, omdat we met ziekte te kampen hebben gehad. Een deel van de vanavond behandelde stukken is door de Milieu Advies Dienst gemaakt. Het college is zich aan het beraden hoe het milieubeleid de komende tijd handen en voeten moet worden gegeven. Voorts zegt de wethouder dat de gemeente geen grote aankopen heeft gedaan, maar er had in het verslag wel uitgebreider op de motie duurzaam inkopen ingegaan moeten worden. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel besloten. 8. Milieuprogramma gemeente Vlieland 2008 - 2009 Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat het een mooi programma is, er wordt een inhaalslag gemaakt. Zij vraagt waarom Vlieland er niet voor kiest om plastic bij de bron te scheiden, terwijl hier geld voor beschikbaar wordt gesteld. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat het rijk een convenant heeft afgesloten met producenten van verpakkingen waarbij een systeem in het leven wordt geroepen dat mensen moet stimuleren om plastic gescheiden in te zamelen. Gemeenten krijgen geld om dit op poten te zetten. Het heeft echter in een aantal gemeenten tot discussie geleid. Het is namelijk heel goed mogelijk om het plastic te scheiden na de inzameling. Waarom zou je mensen opzadelen met een extra inzamellast terwijl het technisch gezien niet hoeft en de resultaten hetzelfde te zijn. Er is bij het rijk protest aangetekend en rijk en VNG zijn in gesprek om scheiding na inzameling mogelijk te maken. De gemeente Vlieland ondersteunt dit. Mevrouw De Ruiiter zegt met dit antwoord tevreden te zijn, wel merkt ze op dat scheiden bij de bron altijd minder energie kost. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 5 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 55