De voorzitter zegt dat in de overleggen met horeca altijd de ervaringen van het afgelopen seizoen meegenomen worden. 3. Spreekrecht burgers Van de publieke tribune heeft niemand zich gemeld. 4. Vragenuurtje Er zijn drie schriftelijke vragen ingebracht. De fractie van de PvdA had al vóór de afgelaste vergadering van juli een vraag ingediend over de vorderingen van de woningbouw in de Boereglop. Mevrouw De Lang licht de vraag toe: hoe is het met de ontwikkeling van bouwplannen, is er een inventarisatie geweest van woningbehoefte, wat is het financiële plaatje en wanneer wordt de eerste steen gelegd? De wethouder de heer Van Mourik zegt dat een schriftelijk antwoord was opgesteld maar er is voor gekozen om de beantwoording in deze vergadering mondeling af te doen. "Het realiseren van woningbouw op deze locatie is niet makkelijk. De hoge verwervingskosten, de gedeelde eigendomssituatie en de beperkte oppervlakte van de lokatie maken één en ander er niet simpeler op. Er is een haalbaarheidsonderzoek verricht dat verschillende scenario's op hun merites heeft beoordeeld. Afhankelijk van het te kiezen woningtype zitten er forse tot zeer forse tekorten op het plan. De voorkeur van het college gaat uit naar sociale woningbouw, dit zal echter financieel uiterst moeilijk worden. Daar komt bij dat de berekeningen die tot nu toe gemaakt zijn te weinig inzicht bieden in de kosten die de gemeente moet maken op het gebied van bouw- en woonrijp maken. Er vindt binnenkort een gesprek plaats met een delegatie van een andere Friese gemeente waarbij gesproken zal worden over het inlenen van deskundigheid op dit vlak. Er kan dan een normale exploitatie-opzet worden gemaakt aan de hand waarvan onderhandelingen met betrokkenen kunnen worden gevoerd en (eventueel) overeenkomsten kunnen worden gesloten, bouwplannen kunnen worden ontwikkeld etc. etc. Dit type projectrealisatie is risicovol voor een gemeente, vandaar dat voor deze route is gekozen. Daarnaast merken wij op dat enige malen in en buiten de raad door het college is aangegeven dat dit project vertraging oploopt omdat wij met onze beperkte ambtelijke capaciteit keuzes moeten maken voor wat betreft de inzet van mensen en middelen. De afgelopen tijd heeft die aandacht heel nadrukkelijk bij het havenproject gelegen. Wij verwachten dat er de komende maanden ook tijd is om andere zaken aan te pakken. Het is bij dit soort zaken echter altijd een kwestie van kiezen, zo is de afgelopen tijd ook hard gewerkt aan Duinwijck, hetgeen ook een hoge prioriteit heeft. Wij hopen dat u hiervoor begrip kunt opbrengen." Mevrouw De Lang zegt met dit antwoord genoegen te nemen maar zij zal het college en ambtenaren er wel aan blijven herinneren. Er is een vraag ingediend door de fractie van het ABV inzake de ondertekening en de ingangsdatum van het horeca-convenant. De heer Vrielink zegt dat men in juni opeens werd geconfronteerd met het feit dat de horeca de deuren niet meer om 01:00 uur maar om 02:00 uur sloot. Op vragen hierover heeft de voorzitter geantwoord dat dit in het convenant staat. Dit klopt wel, maar het is niet in overeenstemming met wat de commissie heeft aangegeven te willen in de raadscommissie. Nergens staat het woordje juni. Hij zegt dat het niet kan dat als er iets in de commissie of de raad behandeld wordt, het college dit later verandert. Het college heeft de bevoegdheid om het convenant af te sluiten, maar het moet wel uitvoeren wat de raad heeft besloten. Hij vindt de gang van zaken politiek onzorgvuldig en spreekt de hoop uit dat het college de raad toezegt dit nooit meer te zullen laten gebeuren. De voorzitter zegt hierop dat de vraag is veranderd in een statement. Maar zij geeft de heer Vrielink gelijk en biedt als portefeuillehouder haar excuses aan. Er was geen sprake van een besluit maar wel zijn heel duidelijk de meningen gepeild van de commissie om tot deze wijziging te komen en daar werd inderdaad gesproken van september tot en met juni. Dat is in tegenstelling tot het overleg met horeca, politie en bewoners, toen is gesproken over een pilot van een jaar. In de uitwerking is uiteindelijk gekozen voor een datum van ondertekening, vóór 1 juni, waarbij het convenant inging op 1 juni. Daarmee hadden we het voordeel dat we konden zien wat het veranderende deurbeleid zou doen, zónder dat het rijksbeleid om het roken te verbieden in de horeca al was ingevoerd. Zo kon er een klein vergelijk worden gemaakt in de maand juni ten opzichte van de maanden juli en augustus. Het wijkt dus inderdaad af, maar het verandert inhoudelijk niets aan de werking van het convenant en de pilot. Maar de raad mag inderdaad verwachten dat het college uitvoert wat besproken is. De heer Vrielink zegt de excuses te aanvaarden. 2 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 11 augustus 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 52