Raadsvergadering 11 augustus 2008 agendapunt 12 onderwerp intrekken diverse verordeningen in het kader van het project "decentrale regelgeving" (H) Aan de raad van de gemeente Vlieland, Inleiding: Ter uitvoering van het plan van aanpak "decentrale regelgeving" is de afgelopen maanden het bestand van de gemeentelijke verordeningen geïnventariseerd en doorgelicht. Daarbij is gekeken naar welke verordeningen we hebben, welke verordeningen actueel zijn, welke verordeningen geactualiseerd/gedereguleerd moeten worden en welke verordeningen overbodig zijn. Dit raadsvoorstel beperkt zich tot deze laatste categorie. Voor wat betreft de noodzakelijke actualisatie van verordeningen ligt het voor de hand om daarbij tegelijkertijd een dereguleringstoets uit te voeren. Zodra de verordeningen in concept zijn geactualiseerd/gederugeleerd zullen ze ter besluitvorming aan uw raad worden voorgelegd. Tijdens de inventarisatie is geconstateerd dat, om uiteenlopende redenen, een 14-tal verordeningen niet meer toegepast worden. Juridisch bestaan zij echter nog wel. Het voorstel is dan ook om deze verordeningen nu formeel in te trekken. Het gaat om de onderstaande verordeningen: Kampeerverordening Vervallen als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet op de Openlucht Recreatie (die per 1 januari 2008 ook alweer is komen te vervallen). Drank- en horecaverordening De onderwerpen die in deze verordening geregeld zijn, zijn sterk verouderd c.q. achterhaald (bijv. het zonder toestemming van de burgemeester laten werken of aanwezig hebben van vrouwen in een inrichting waar alcoholhoudende drank wordt geschonken) of opgenomen in landelijke wetgeving (Drank- en horecawet). Verordening op de gemeentelijke identiteitskaart De gemeentelijk identiteitskaart bestaat niet meer. Verordening bevordering doorstroming van huurders goedkope en duurdere woningen De onderwerpen die in deze verordening geregeld zijn, zijn strek verouderd en gedateerd. Verordening financieringsregeling huisvesting ambtenaren gemeente Vlieland Vervallen als gevolg van de inwerkingtreding van de (gewijzigde) Wet Financiering decentrale overheden (wet Fido). Subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing Deze verordening kan worden ingetrokken omdat de beschikbare financiële middelen zijn uitgeput en geen voornemen bestaat om nieuwe gelden voor de uitvoering van de verordening beschikbaar te stellen. Verordening inzake behandeling bezwaarschriften ingevolge de Wet Arob Vervallen als gevolg van de inwerkingtreding van de Algemene wet bestuursrecht Spaarverordening 1969 gemeente Vlieland De premiespaarregeling is per 1 januari 2003 van rijkswege afgeschaft. Voor de premiespaarregeling gold een overgangsregeling en deze was geldig tot 1 januari 2007. Uitkeringsverordening vrijwillig vervroegd uittreden personeel gemeente Vlieland Deze verordening is van rechtswege komen te vervallen

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 40