Y7>^ f Verslag van de openbare vergadering van de VC*TcC<_*p-w«Bead van de gemeente Vlieland, maandag 9 juni 2008 rzitter: touw B.A.H. Galama ffier. heer R. Lanting nwezig de leden: heer R. Hoekstra VVD evrouw N. De Ruijter VVD e heer J.R. Witting VVD levrouw H. de Lang-Rodenhuis PvdA levrouw E. De Ruijter PvdA De heer R. Kip Algemeen Belang Vlieland De heer G. Veenstra Algemeen Belang Vlieland De heer H. Vrielink Algemeen Belang Vlieland Met kennisgeving afwezig: De heer C. Potiek PvdA Op uitnodiging aanwezig: De heer W.A. Gieles wethouder De heer T. Van Mourik wethouder Notutiste: Mevrouw J. de Jager 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Op verzoek van de fractie van de VVD wordt onder punt 16 aan de agenda toegevoegd: de rondvraag. Voor het overige wordt de agenda ongewijzigd vastgesteld. 2. Mededelingen De heer Potiek heeft zich voor de vergadering afgemeld. De voorzitter deelt mee dat de aanmeldingen voor de Waddentoogdag op 21 juni in Den Helder vanuit de gemeentebesturen zeer summier zijn, dit in tegenstelling tot die vanuit maatschappelijke organisaties en organisaties op het gebied van natuurterreinbeheer. Zij geeft de raadsleden in overweging om toch deze kans te grijpen, aangezien de Minister van VROM en de Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat aanwezig zullen zijn. Voorts deelt de voorzitter mee dat de Eilander Raad op 25 juni in Leeuwarden zal plaatsvinden. De agenda kan van de site van De Waddeneilanden gedownload worden. Als dit problemen geeft is de griffier bereid hierbij te helpen. Er is een hoorzitting geweest en een algemeen overleg over de waddenveren. De heer Vrielink zeat dat de samenwerking tussen de waddeneilanden zeer goed was en hij is blij dat het op de agenda van de Tweede Kamer komt. De voorzitter zegt hierop dat op 26 juni de discussies omtrent toegezegde moties en dergelijke aan de orde zijn. De voorzitter zegt dat het college commentaar geleverd heeft op de opdracht die LNV heeft gemaakt voor de commissie De Jong in het kader van de erfpachtproblematiek in de hoop dat de Minister hier nog iets van overneemt. De eilandbesturen hebben een vertegenwoordiger gevonden in de commissie De Jong in de persoon van Hans Alders. Verontrustend was dat de opdracht niet volledig in overeenstemming is met de moties die kamerbreed zijn aangenomen. De heer Vrielink zegt dit gevolgd te hebben en hij heeft wil de burgemeester complimenteren met haar voortrekkersrol. 3. Spreekrecht burgers Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. blz 1 van 9 Raadsvergadering gemeente Vlieland 9 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 3