|ugn£«i^org^^d^voorlichtingsav°nd voor bewoners van Duinwijck ook de raadsleden uit te nodigen, zegt de thouaer omniervoor eerst toestemming van bewoners zelf te willen vragen. De informatie die naar de bewoners gaat ^1 echter zeker ook naar de raadsleden gaan. i de opmerking van de heer Vrielink over de overname objecten Rijkswaterstaat zegt de wethouder dat de accountant brslag doet over de situatie in 2007. De exacte manier waarop inmiddels besluitvorming is gepleegd met het phterliggende materiaal betreffende deze objecten heeft hij hier nog niet in verwerkt. I/at er nog aan toe te voegen valt is dat gezegd is: je moet kijken of je dat geld voor je kunt laten werken in plaats van et budget alleen maar opsouperen !)e risicoanalyse beperkt zich tot een korte opsomming van de mogelijke risico's onderhoud van de kapitaalgoederen. 3ijvoorbeeld over het rioleringsplan. Dat wordt op dit moment opgesteld. Vorig jaar is besloten de tarieven niet te Verhogen in afwachting van het nieuwe rioleringsplan. Naar aanleiding van de opmerkingen van de accountant is rbesloten dat er ook een investeringparagraafje bij moet. Bij een voorziening hoort een beleidskadertje onder te liggen met voorgenomen onttrekkingen en voeding. Maar bij bijvoorbeeld het openbaar groen vindt het college de omvang te gering om hier een beleidskader voor op te stellen. De manier waarop de accountants adviseren wordt ook bij veel grotere gemeenten toegepast. Echter wij moeten hier werken met veel minder mensen dus als het kan houden we het simpel. De voorzitter constateert dat alle vragen zijn beantwoord. Er ligt nog een discussiepunt voor de raad om bij de beleidsvoornemens voor 2009 zuinig te zijn met wat we allemaal willen. Zij is benieuwd hoe de andere fracties zullen reageren op het voorstel om pas op de plaats te houden. De heer Hoekstra zegt dat, mits er ruimte is en voldoende financiële onderbouwing, er toch nieuw beleid ontwikkeld zal moeten blijven worden. De heer Kjjo zegt dat het ambitieniveau niet verlaagd moet worden. De heer Potiek zegt dat zijn fractie niet bedoelt dat we stil moeten blijven zitten, maar we moeten wel reëel blijven en niet van alles op de rit zetten wat niet haalbaar is. De voorzitter zegt dat dat duidelijk is. De raad heeft ook te maken met een dagelijks bestuur dat weer te maken heeft met een ambtelijke inzet die je niet kunt overvragen, dus er zullen prioriteiten gesteld moeten worden. Het college zal de complimenten overbrengen aan de ambtelijke organisatie. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens de jaarrekening 2007 vastgesteld. 7. Sluiting Op 18 augustus 2008 zal er een informele avond voor de raad, het college en ambtelijke top om verder te spreken over de lijnen voor de samenwerking. De voorzitter sluit om 20:45 uur de vergadering en wenst een ieder wel thuis. Aldus vastgesteld in de openbare raadvergadering van 11 augustus 2008, B.A.H. Galama burgemeester R. Lanting voorzitter blz 5 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 30 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 16