i^al ook de raad terstond worden geïnformeerd. De wethouder verwacht dat de zaak de ^se stroomversnelling komt. 'er het snippergroen bij Vlierijck wordt nog overleg gevoerd met de vereniging van eigenaren waarvan de uitkomst et worden afgewacht. or de duidelijkheid wijst de wethouder op het volgende. In de raadsbrief wordt het nodige gezegd over de manier arop de gemeente Vlieland de in- en verkoop van brandstoffen heeft geregeld. In verschillende stukken wordt gesteld t de gemeente Vlieland het recht heeft om het contract op ieder willekeurig moment op te zeggen met zes maanden zegtermijn. Het oorspronkelijke contract uit 1995 is aangegaan voor 10 jaar en stilzwijgend verlengd voor 5 jaar. In de 'ereenkomst staat dat de overeenkomst wordt geacht stilzwijgend steeds voor 5 jaar te worden verlengd tenzij partij rinstens 6 maanden voor expiratiedatum middels een aangetekend schrijven te kennen geeft deze overeenkomst te illen beëindigen. Er kan dus niet worden opgezegd op elk willekeurig moment zoals in de raadsbrief staat, oor de aktie die we in gang willen zetten maakt het niets uit. We kunnen ook nu al in een brief stellen dat we in 2010 erplicht Europees zullen aanbesteden. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat ten aanzien van het snippergroen op pagina 82 staat dat het niet wordt uitgevoerd. De voorzitter zegt dat de opbrengst nog niet geboekt kan worden omdat men nog in gesprek is. De wethouder de heer Van Mourik zegt dat hij iets anders bedoelde: het snippergroen is in gebruik genomen door Vlierijck en zij moeten daarvoor betalen. Tweede termijn: De heer Kjp vraagt of er een voorstel komt om de levering van brandstof over te dragen aan een commerciële organisatie. De gemeente krijgt een beperkte rechtmatigheid omdat niet europees is aanbesteed en hij vindt dat de gemeente de brandstoflevering moet afstoten. Hij vraagt of de rest van de raad het daar mee eens is en of ze ook vinden dat er gesprekken gevoerd moeten worden met de huidige leverancier van de brandstof om de zaak over te nemen. De voorzitter zegt hierop dat de wethouder net verteld heeft dat hij dat gaat doen op basis van de bestaande contracten. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA wil de wethouder complimenteren met de toelichting op de benzineleverancier. Voorts doet zij de suggestie om bij een informatieavond voor alle bewoners van Duinwijck ook de raadsleden uit te nodigen zodat die ook meteen geïnformeerd zijn. Extra budget voor het sociaal cultureel werk zal haar fractie inbrengen in de begrotingsvergadeing. De heer Hoekstra zegt ook blij te zijn met de uitleg over de brandstofleverantie en zegt te hopen dat daarmee wel weer voldaan wordt aan alle eisen. De heer Vrielink vraagt het woord. De voorzitter wijst de fractie van het ABV op de spreektermijnen per fractie, en niet per lid van de fractie. Dit bedoelde zij in het burgerjaarverslag met het kennen van de procedures. Op deze manier neemt het ABV veel meer spreektijd dan de andere fracties die zich netjes aan de afspraken houden. Volgens de heer Vrielink staat er in het reglement van orde niet dat er één woordvoerder per fractie is die het woord voert per agendapunt; we hebben een woordvoerder en daarnaast mag elk fractielid zijn of haar mening ook nog geven. Hij zegt geen gelegenheid meer te hebben gehad om met de woordvoerder van zijn fractie overleg te voeren. De voorzitter zegt dat zij constateert dat de raadsleden alleen de wethouder bevragen, maar niet de punten onderling bediscussiëren. Zij zegt ervan uit te gaan dat de fracties dit in de voorbereiding wel doen. De duidelijkheid van het ABV neemt niet toe naarmate de fractieleden spontaan het woord gaan voeren. De afspraken die zijn gemaakt zijn dan ook ter bescherming van de fracties zelf. Zij constateert echter dat het ABV hier vaak van afwijkt en zij wil niet het verwijt van de andere fracties krijgen dat het ABV veel meer spreektijd krijgt. De heer Vrielink zegt het niet met haar eens te zijn. Hij vraagt of het college de drie adviezen die zijn gegeven door het accountantsbureau overneemt. Voorts vraagt hij hoe het kan dat het aantal abonnees op Uit het Kastje is gedaald van 130 naar 30. De wethouder de heer Van Mourik zegt hierop dat besloten is om de abonnementen op Uit het Kastje te beëindigen omdat de uitgaven digitaal beschikbaar zijn. Dit was niet in de rekening opgenomen. Hij vraagt welke adviezen de heer Vrielink bedoelt. De heer Vrielink antwoordt: het onderhoud van de overgenomen werken van Rijkswaterstaat heel goed in beeld brengen, de risico-inventarisatie goed in beeld brengen en het aanpassen van het activerings- en afschrijvingsbeleid. rapport er ligt blz 4 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 30 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 15