ter-f^sultaat zien. i^^erkips^o^pr dg hoijwvergunningen vind de voorzitter een beetje gezocht. Vergunningen zijn aan termijnen bondenen aaarnouaen we ons meer dan correct aan, wat ook wel blijkt uit het inspectierapport van VROM. heer Vrielink zegt dat het gelukt is de persoonlijke mening van de burgemeester meer voren te laten komen, ar aanleiding van de zinsnede waarin staat dat de raadsleden soms erg makkelijk tegen het dagelijks bestuur nleunen en ook zelf de plicht hebben hun informatie te vergaren zegt hij dat het voor de raadsleden mogelijk moet zijn in de raadsvergadering een vraag te stellen zodat iedereen kennis kan nemen van het antwoord. e voorzitter zegt hierop dat zij de functie van raadsleden heeft genoemd, enerzijds met respect voor de tijd en inzet gen een lage vergoeding, maar aan de andere kant met de opmerking dat de raadsleden vaak in discussie gaan met en portefeuillehouder, terwijl zij met de andere partijen in discussie zouden moeten gaan warbij zij de verschillen van zicht zouden moeten delen en bediscussiëren en met in achtneming van de procedures, wanneer kan ik er mee komen n wanneer moet ik met de discussie stoppen? Zij zegt blij te zijn dat de heer Vrielink om verduidelijking heeft gevraagd en gaat volgend jaar kijken hoe dat verlopen is. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens het burgerjaarverslag vastgesteld. 6. Vaststellen van de jaarrekening 2008 De voorzitter zegt de jaarrekening in twee termijnen te willen behandelen. De heer j<jg zegt het een goed verslag te vinden en complimenteert hiervoor de ambtenarij. De afgelopen middag hebben zij een zeer verhelderende voorvergadering gehad met de accountant en het is een duidelijk verhaal. Hij heeft geen vragen meer. De heer Hoekstra zegt ook een compliment te willen maken aan financiën en het college. Het ziet er goed uit, de beantwoording van de accountant was uitstekend en zijn fractie heeft geen vragen meer. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt zich bij de complimenten aan te sluiten maar zij heeft nog wel vragen. De accountant noemt Duinwijck en Rijkswaterstaat als twee zaken die hem niet zo duidelijk waren. Zij wil graag toelichting over het risico van Duinwijck. Inzake het sociaal cultureel werk: degene die dat nu runt kan het voor dat bedrag nauwelijks doen. In de begroting 2008 is hier toch meer geld voor gereserveerd? Uitgevoerde beleidsvoornemens 2007: van een aantal is duidelijk waarom ze nog niet zijn uitgevoerd. Haar fractie hoopt wel dat het oplossing van de huisvestingsproblematiek in 2008 uitgevoerd wordt. Waarom is het opstellen van een gemeentelijk rioleringsplan, het afkoppelen hemelwaterafvoer strandhotel en het onderzoek naar de herbouw sigarettenloods niet al in 2007 opgepakt en hoe staat het daar nu mee? Waarom wordt de verhuur snippergroen Vlierijck niet uitgevoerd? Is dan automatisch precariobelasting opgelegd? Het was het eerste jaar dat dit volledige college en de raad aan de gang ging, wellicht was het aantal beleidsvoornemens te groot. Nu wordt een aantal doorgeschoven naar 2008 en mogelijk 2009. Zij wil de aanbeveling doen om voorzichtig te zijn met nieuwe beleidsvoornemens. Deze dingen moeten eerst afgehandeld. De wethouder de heer Van Mourik zegt het compliment te onderschrijven. Het feit dat de accountant in een andere gemeente heeft gezegd: informeer eens bij Vlieland hoe ze het daar doen, is een signaal dat je je werk goed doet. Voor wat betreft de beleidsvoornemens en de planning- en controlcyclus: de komende jaren zal strakker aan de planning worden vastgehouden: als een krediet niet is aangesproken dan vervalt het. Dit is vaak de beste stimulans om goed door te werken. De afkoppeling hemelwater afvoer strandhotel: het geraamde bedrag is de bijdrage van de gemeente, de exploitant betaalt ook een fors bedrag. De afgelopen anderhalfjaar is gekeken of het niet gecombineerd kan worden met het aanpakken van het laatste gedeelte van de Badweg of met het plan voor de strandovergangen waarvoor misschien subsidie bij het Waddenfonds kan worden gehaald. Soms is de situatie dusdanig dat het logisch is dat iets niet meteen uitgevoerd wordt. Voor wat betreft de sigarettenloods, in de begroting 2008 staat een post opgenomen van 20.000 voor de sloop, oorspronkelijk was er€ 10.000 begroot, daarvan is 3300 uitgegeven voor bodemonderzoek en dit bedrag moet worden meegenomen omdat daar de architect van moet worden betaald die eventueel werk moet doen voor de nieuwe loods. Je moet eigenlijk niet streven naar de situatie dat er drie kredieten voor één werk zijn, dat moet in de toekomst beter kunnen. Het is moeilijk om de jongerenwerker gemotiveerd te houden met de geringe middelen. Er stond in de begroting 2008 15.000 opgenomen voor het ontwikkelen van beleid en niet meteen voor het salaris was bedoeld. Op het moment dat hij aangeeft dat er meer geld nodig is voor jeugd- en jongerenwerk kan op die vraag ingegaan worden. In de risicoparagraaf wordt nadrukkelijk verwezen naar Duinwijck. Een paar weken geleden hebben een paar specialisten een bezoek aan de bewoners gebracht, de huizen bekeken en zijn in discussie gegaan met bewoners over mogelijke oplossingsrichtingen. Zij leggen nu de laatste hand aan hun eindrapport en willen dit klaar hebben voor de bouwvak. Afgesproken is dit eerst weer met een delegatie van de bewoners te bespreken. blz 3 van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 30 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 14