Verslag van de openbare vergadering van de ad van de gemeente Vlieland, maandag 30 juni 2008 1 gemeen te \orzitter: evrouw B.A.H. Galama iffier. heer R. Lanting Aanwezig de leden: %e heer R. Hoekstra ï/levrouw N. De Ruijter pe heer J.R. Witting Mevrouw H. De Lang-Rodenhuis De heer C. Potiek Mevrouw E. De Ruijter De heer R. Kip De heer G. Veenstra De heer H. Vrielink Op uitnodiging aanwezig: De heer W.A. Gieles De heer T. Van Mourik Notuliste: Mevrouw J. de Jager wethouder wethouder Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland Algemeen Belang Vlieland WD WD WD PvdA PvdA PvdA 1. Opening en vaststellen agenda De voorzitter opent de vergadering om 19:30 uur. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 2. Mededelingen De voorzitter zegt dat de geplande raadsvergadering van 14 juli bij gebrek aan onderwerpen niet doorgaat. De Waddentoogdag is geweest. De lokatie aan het waddengebied, Den Helder was goed gekozen. Er waren maar weinig bestuurders van de waddeneilanden. Jammer genoeg was de interactie die plaats had moeten vinden met het forum van Ministers niet wat het had moeten zijn. Voorgesteld is dat de Waddentoogdag in 2009 op Vlieland te houden, zodat de twee ministers en de staatssecretaris kennis kunnen nemen van de eilanden en gelijk weten dat je op de boot kunt voorvergaderen en wat de reisafstanden zijn. Gepoogd zal dus worden om het volgend jaar naar Vlieland te halen. De Eilander Raad is afgelopen woensdag bijeen geweest. Mevrouw De Ruiiter van de PvdA zegt dat het resultaat teleurstellend was, maar dat was van tevoren bekend. Geprobeerd is van Texel een onderbouwing te krijgen waarom het plan van aanpak door hen is afgekeurd maar dit is niet gelukt. De Eilander Raad heeft besloten het voorstel van het Eilander College aan te nemen, pas op de plaats te houden en te bedenken wat nu de beste mogelijkheden zijn. De heer Kip zegt dat het opvallend was dat Texel bleef herhalen dat ze wel wilden samenwerken maar niet op de manier van de andere eilanden. Hij vindt echter dat hoe vaker je dat zegt hoe minder geloofwaardig het klinkt. Hij heeft de indruk dat Texel met weinig kosten van twee walletjes wil eten. Het is verstandig om als eilanden contact met elkaar te houden en het voorstel van het Eilander College af te wachten. De heer Witting zegt te hopen dat het Eilander College die dag voldoende input heeft gekregen om weer verder vooruit te zien. Het is wel helder dat de friese eilanden het klassieke oow-verband te mager vindt. De voorzitter zegt hierop dat het Eilander College geen daadwerkelijke besluiten of input meegekregen heeft dus de procedure wordt vervolgd zoals het voorstel. Wel zal de notitie van Texel betrokken worden bij de discussie, ook op Vlieland zal hierover van gedachten worden gewisseld in augustus. De heer Vrielink vraagt of dit betekent dat Texel nu informeel uit de gemeenschappelijke regeling gestapt is. De voorzitter antwoordt dat de friese eilanden hebben geconstateerd dat Texel het Plan van Aanpak niet ondersteund en dat het daarmee van de baan is. De friese eilanden krijgen de tijd om zich te beraden op hun postie en het voorstekl is dat er in november definitief besluitvorming plaatsvindt of de gemeenschappelijke regeling door vijf eilanden wordt opgeheven of, als die in stand wordt gehouden, dan moet de raad van Texel het besluit nemen tot uittreding. Daarmee zullen ze moeten voldoen aan de verplichtingen die zijn vastgelegd in de gemeenschappelijke regeling. We gaan ons op biz I van 5 Notulen raadsvergadering gemeente Vlieland 30 juni 2008

Raadsnotulen | 2008 | | pagina 12