y<ucc^^> Verslag van de bijzondere openbare vergadering van de raad der gemeente Vlieland, vrijdag 21 januari 2005 Voorzitter de heer P.D Visser Plaatsvervangend griffier de heer P.J. Tijdeman Wethouders de heer F.E. Westers en mevrouw M.F. van Randen-Horjus Gemeentesecretaris de heer mr B.P. Oosthoek Commissaris van de Koningin in de Provincie Fryslan de heer drs. E.H.T.M. Nijpels Kabinetschef Commissaris van de Koningin de heer mr. R.E.J. Veldhuyzen van Zanten Aanwezig de leden De heer A.A. Kriesch WD Mevrouw J.H.E.M. de Leng WD De heer T.C. Oosterbaan WD De heer K. Sannes Algemeen Belang Vlieland f] L.LAy, De heer G. Veenstra Algemeen Belang Vlieland De heer. W.A. Gieles PvdA De heer C.J.M. Potiek PvdA *C.Ctc?d Met kennisgeving afwezig: 2oC)<i> De heer J. Zuidenga (Algemeen Belang Vlieland) en de he 1. Opening De voorzitter opent om 16.20 uur de vergadering en heet i Commissaris van de Koningin de heer Nijpels en zijn Kabi 2. Mededelingen De plaatsvervangend griffier deelt mee dat het raadslid de R. Lanting, met kennisgeving afwezig zijn. 3. Spreekrecht burgers Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Vaststellen Verordening op de vertrouwenscommissie in verband met de invulling van de vacature van de burgemeester van de gemeente Vlieland plus installeren van de leden van de vertrouwenscommissie. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten; de verordening wordt vastgesteld en als leden van de vertrouwenscommissie worden mevrouw De Leng, de heer Sannes en de heer Gieles geïnstalleerd, waarbij de heer Gieles voorzitter is. De wethouder de heer Westers en de gemeentesecretaris de heer Oosthoek zullen als adviseurs van de commissie optreden. 5. Vaststellen van de profielschets voor de burgemeester van Vlieland Namens zijn fractie zegt de heer Gieles dat veel al verwoord staat in het voorstel. Hij zegt dat de voorbereidingscommissie zeer voortvarend aan de slag heeft kunnen gaan, mede omdat het Koninklijk Besluit ook snel kwam. De commissie is een paar keer bijeen geweest en heeft gepraat over wat wenselijk is, hoe de commissie eruit zou moeten zien en er is toen onmiddellijk besloten dat de commissie aangevuld zou worden met twee adviserende leden, de wethouder de heer Westers namens de beide wethouders, en de gemeentesecretaris. Men had het gevoel zo snel mogelijk van start te moeten gaan omdat het wenselijk is om, als dat mogelijk is, nog in aanmerking te komen voor een normaal gekozen burgemeester voor zes jaar. Eén van de eerste acties was de bevolking van Vlieland te betrekken bij het opstellen van de profielschets, wat de commissie uitermate belangrijk vindt. De respons van 58 was tevredenstellend, mede gezien de 'fout' van de commissie om per huishouden maar één formulier te verspreiden. Iets wat overigens weer is rechtgezet door in "Uit het Kastje" erop te wijzen dat formulieren ook afgehaald konden worden in het gemeentehuis. Daarnaast is nadrukkelijk verzocht aan de medewerkers en de ondernemingsraad van de gemeente Vlieland om te reageren en ook dezen hebben hierop enthousiast en spontaan gereageerd, welke reacties mede een leidraad zijn geweest voor de commissie voor het opstellen van de profielschets. De uitkomsten van de enquête waren op een aantal punten zeer eensluidend, wat is verwoord in de gedegen en duidelijke profielschets die er nu ligt. 1 van 8

Raadsnotulen | 2005 | | pagina 1