yC+cC^rZ^ Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraadscommissie van Vlieland d.d. 8 maart 2004 Aanwezig: P.D. Visser, (voorzitter) R. A. Lanting, griffier, W.A. Gieles, J.H.E.M. de Leng, A A. Kriesch, T. Oosterbaan, C. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, commissieleden M.F. van Randen-Horjus, wethouders, R.D. van der Mark, burgemeester 1. Opening De voorzitter opent om 19.30 uur de vergadering. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld, met dien verstande dat de griffier meedeelt dat aan agendapuntde behandeling van de Welstandsnota, een toelichting door twee medewerkers van Buro Vijn wordt toegevoegd, in de vorm van een Powerpointpresentatie. 2. Mededelingen De griffier deelt mee een vooraankondiging van een raadssymposium op 25 maart 2004. 3. Spreekrecht burgers Van de publieke tribune krijgt de heer Joossen het woord. De heer Joossen zegt dat hij heeft laten berekenen wat het voor hem als ondernemer zou betekenen indien hij niet alle zondagen geopend mocht zijn. Hier kwam een bedrag uit tussen de 75.000 en 100.000 wat voor hem verloren zou gaan. Hij zegt vorig jaar een telefonisch onderzoek te hebben gedaan onder bijna alle ondernemers in de Dorpsstraat en hier kwam uit dat niemand bezwaren had tegen het open zijn op zondag, maar dat niet allen dit zelf wilden. Ongeveer 9 a 10 wilden dit wel, sommigen binnen en sommigen ook buiten het hoogseizoen, aldus de heer Joossen. Tegenstanders van de zondagopening noemden veelal de bewoners van de Dorpsstraat. Vele ondernemers wonen ook zelf in de Dorpsstraat. Het grootste percentage van de bewoners van de Dorpsstraat die zelf geen ondernemer zijn wonen aan de stille kant van de Dorpsstraat. Volgens de heer Joossen zal het niet meer overlast geven als vanaf 12 uur op zondagmiddag de winkels open mogen zijn. Ook hoeft men niet bang te zijn voor toestanden als in populaire badplaatsen langs de kust. De gasten die het weekend op Vlieland doorbrengen zullen het prettig vinden om op weg naar de boot nog even te kunnen 'shoppen'. De heer Joossen geeft een voorbeeld van zijn eigen bedrijf waarmee hij nu op zondag open mag zijn tussen 13.30 en 17.00 uur: voor openingstijd staan de mensen al buiten te wachten en om 17.00 uur moet hij de deur voor de neus van zijn gasten dichtdoen. Ook op de feestdagen mag hij niet open op eerste paas- en pinksterdag terwijl dit nu net de omzetdagen zijn. De heer Joossen wil graag om van 12.00 uur tot 20.00 uur open blijven van april tot oktober, en ook de feestdagen. Deze oplossing komt zijns inziens zowel de bewoners als de ondernemers tegemoet. Inzake de Welstandsnota zegt de heer Joossen dat er vorig jaar een werkgroep Dorpsstraat is opgericht. Hiervoor is een enquete gehouden waarvan 2 onderwerpen betrekking hadden op de Welstandsnota, namelijk de kleurstelling Dorpsstraat en zonweringen. Er is gevraagd of men voor of tegen de groen/wit stelling van het lakwerk en zonweringen was, danwel complete uniformiteit hierin. In grote meerderheid was men tegen uniformiteit in kleurstellingen van lakwerk en zonweringen. Historisch gezien is de Dorpsstraat nooit in zijn geheel groen-wit geweest. Vlieland moet geen Marken- of Volendam-uitstraling krijgen. Bovendien lenen niet alle panden zich voor deze kleuren en een woud van groen-witte knikarmschermen vindt ook niemand mooi. De heer Joossen stelt voor in de Welstandsnota vast te leggen welke, bij voorkeur, oud-Hollandsche kleurstellingen mogelijk zijn en leg vast dat de zonneschermen een kleurstelling moeten hebben welke overeenkomt met de kleurstelling van het lakwerk van het pand. 4. Vaststellen notulen van 9 februari 2004. Naar aanleiding van bladzijde 2 zegt de heer Veenstra dat het niet de heer Potiek was die naar het verschil tussen een kansspel en een speelautomaat vroeg maar hijzelf. Vervolgens worden de notulen, met inbegrip van genoemde wijziging, vastgesteld. 5. Powerpointpresentatie bibliotheek (presentatie-sheets bijgevoegd) Mevrouw De Jong stelt dat binnen de huidige bezetting de bibliotheek van Vlieland zomers maximaal 15 en 's winters maximaal 10 uur open zou kunnen zijn. Er zal dan wel geïnvesteerd moeten worden in 1 van 3

Raadsnotulen | 2004 | | pagina 1