Raadsvergadering 15 december 2003 Agendapunt 7 Onderwerp Vaststelling bebouwde kom boswet gemeente Vlieland gemeente Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Op grond van de Boswet is iedere gemeente in Nederland verplicht een grens "bebouwde kom Boswet" vast te stellen. Door het vaststellen van een bebouwde kom Boswet krijgt de gemeente zelf de verantwoordelijkheid voor het beleid op het gebied van bos- en beplantingen binnen de bebouwde kom. Het niet vaststellen van een bebouwde kom Boswet betekent dat het gehele grondgebied van de gemeente onder de Boswet valt. Alle zelfstandige eenheden van bossen, bosjes, boomgroepen etc. groter dan 10 are of een rijbeplanting van minimaal 20 bomen (m.u.v. Populier, wilg, linde, paardekastanje) vallen onder de Boswet. Melding van een voorgenomen velling van beplantingen die onder de Boswet vallen is verplicht. Bij schrijven van 24 juni 2003 heeft de provincie verzocht er voor zorg te dragen dat voor 1 januari 2004 door de raad van de gemeente Vlieland een bebouwde kom Boswet wordt vastgesteld. In samenspraak met de afdeling ruimtelijke ordening is recent een opzet gemaakt om te kunnen komen tot een voorstel ter vaststelling van de bebouwde kom Boswet. Alvorens dit voorstel aan ons college voor te leggen is overleg gepleegd met Staatbosbeheer in zijn hoedanigheid als eigenaar van een groot deel van het grondgebied buiten de bebouwde kom van Vlieland. De concept opzet is naar aanleiding van opmerkingen van Staatsbosbeheer op enkele kleine punten aangepast en aan ons college ter vaststelling aangeboden. In onze vergadering van 25 november 2003 hebben wij besloten in te stemmen met de voorgestelde opzet tot vaststelling van de bebouwde kom Boswet. Het concept voorstel is ter beoordeling en eventuele nadere advisering aan de provincie Friesland toegezonden. Op 27 november jongstleden is door de provincie mondeling medegedeeld dat men zich kon vinden in het voorstel. Op bijgevoegde kaart treft u de grenzen "bebouwde kom Boswet" aan zoals deze in overleg met Staatsbosbeheer zijn opgesteld en ter beoordeling en advisering aan de provincie zijn voorgelegd. De vast te stellen grens bebouwde kom Boswet volgt grotendeels de grenzen van het bestemmingsplan bebouwde kom. Een uitzondering vormt het bosgedeelte tussen het Gangboord en de sporthal alsmede de sporthal (inclusief tennisbanen) zelf. Deze stukken grond vallen buiten de grens van het bestemmingsplan maar zijn wel opgenomen in de "bebouwde kom Boswet". Een tweede uitzondering is het opnemen van het bedrijventerrein in de "bebouwde kom Boswet". Gelet op de noodzaak om voor 1 januari 2004 een bebouwde kom Boswet vast te stellen verzoeken wij u de bebouwde kom Boswet gemeente Vlieland zoals aangegeven op de bij dit voort stel behorende kaart vast te stellen. Oost-Vlieland, 2 december 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester. Mr. BP. Oosthoek, secretaris.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6