6 van 7 gemeente De heer Kriesch zegt dat, wetende dat er de afgelopen 10 jaar 35 fte van het CSK, 11 fte van Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer verloren is gegaan, en dat twintig jaar geleden het gemeentehuis voor de helft bestond uit mensen die van huis uit op Vlieland woonachtig waren, hij toch voorstander is van een voorkeur voor eilanders. De voorzitter zegt dat hij in 1993 in deze gemeente gekomen is en hij zegt te weten hoeveel mensen er toen zaten en van welk niveau. Als dat zo gebleven was dan had Vlieland nu geen gemeentebestuur meer gehad. Aan gemeente-ambtenaren worden steeds hogere eisen gesteld. Een beleidsambtenaar moet beleidsmatig goed onderlegd zijn wil hij zijn werk goed kunnen doen. Het samenwerken tussen gemeenten komt omdat er op elk beleidsterrein er óf een gemeenschappelijke regeling is, zoals Sociale zaken, of een beleidsambtenaar, maar één, als hij ziek is hebben we er geen. Qua aantal zijn de ambtenaren dus buitengewoon dun gezaaid en dan heb je de kwaliteit des te harder nodig, en die vindt je niet op het eiland. De heer Kriesch zegt te weten dat op één van de beide vacatures waarvoor net mensen van buiten het eiland zijn benoemd, ook iemand van het CSK heeft gesolliciteerd. Het betreft hier gewoon een uitvoerende functie. Hij verzoekt nogmaals om bij vacatures bij gelijke geschiktheid voorrang te geven aan personeel van het CSK. De voorzitter zegt dat ook hier een oordeel is gevormd over de sollicitant en dit kan verschillend uitpakken van het oordeel van de heer Kriesch. Maar op zich vindt hij het een prima uitgangspunt. De heer Gjejes zegt het in grote lijnen met de heer Kriesch eens te zijn. Hij heeft dit zelf ook enige maanden geleden al aangekaart. Defensie heeft natuurlijk zelf ook een grote verantwoordelijkheid bij het weer aan werk helpen van zijn mensen. Maar hij zegt het wel jammer te vinden dat hij destijds bij zijn pleidooi om bij een eventueel nieuw hotel de mensen van het CSK in dienst te nemen, er werd gezegd: die kunnen dat niet. De verantwoordelijkheid voor het vinden van een oplossing ligt bij de maatschappij. En bovendien kunnen mensen zich ook verder bekwamen. De voorzitter zegt dat de ambtenaren zich ook inderdaad permanent verder bekwamen. Maar mensen die die basiskennis hebben, en die doe je niet op met een cursusje, die vindt je niet op het eiland. Voor wat betreft de vergunning zware horeca zegt de voorzitter dat het hier gaat om dancings, bars en discotheken en dergelijke, zoals onder andere de Stoep, de Zeeman en ook de Zeevaert. De eigenaar van de Zeevaert heeft het pand van Timmer gekocht waar nu het Praethuys in zit, en er is geruild van functie binnen het bestemmingsplan, zoals de raad bekend is. De keuken van de Wadden zit nu achter het Praethuys. In de voormalige keuken, zo'n 10 bij 5 meter, komt achterin een grote toiletgroep. Deze ruimte wordt toegevoegd aan de Zeevaert en krijgt dus dezelfde functie. Het college heeft in meerderheid geen bezwaar hiertegen en dat is nu in procedure. Tot het einde van de procedure blijft de tussendeur er in en tijdens de procedure kunnen mensen bezwaren maken. Voor wat betreft de bouwmaterialen van de gemeente heeft de heer Kriesch gelijk, aldus de voorzitter. De wethouder heeft ervoor gezorgd dat de materialen binnen een dag weg waren en nu zijn er goeie afspraken over gemaakt om ze op de werf te stallen. De heer Potiek zegt dat zijn collega's binnen de fractie ongeveer een jaar geleden werden uitgenodigd om in klein comité een welstandsnotitie op te tuigen en hij vraagt hoe het ermee staat. De voorzitter antwoordt dat hij de concept-welstandsnota vier maanden geleden heeft ontvangen en betreffende ambtenaar zou het nader uitwerken. Hij zal er navraag naar doen en de heer Potiek schriftelijk antwoorden. De heer Gieles zegt in de Telegraaf te hebben gelezen dat het rijk 20 miljoen euro heeft overgemaakt naar de gemeenten ten behoeve van een eenmalige uiterking van ongeveer 350 voor gezinnen met de laagste inkomens, maar veel gemeenten betalen dit niet uit. Hij vraagt hoe dit in de gemeente Vlieland gaat. De voorzitter zegt dat veel gemeenten het niet op die manier doen, maar via de bijzondere bijstand wat een veel bredere werking heeft. De bijzondere bijstandsregeling loopt vaak spaak omdat het geld op is. Het gaat hierbij vaak om de aanschaf van wasmachines en dergelijke. De heer Gieles zegt graag te willen weten hoeveel geld Vlieland heeft gekregen en waar het is gebleven. De voorzitter zegt een schriftelijk antwoord toe.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 56