z=\ y<ucu.^> 5 van 7 gemeente Mevrouw De Leng zegt hierop dat het soms zo is dat als je moet wachten op het geven van een reactie op een schriftelijk antwoord het soms zes weken later is en dit als mosterd na de maaltijd komt. De fracties kunnen zelf wel inschatten of ze een vraag schriftelijk willen indienen of niet. De voorzitter concludeert dat het vragenuurtje elke raadsvergadering op de agenda zal worden geplaatst en de fracties zelf kunnen bepalen hoe ze er mee om willen gaan. Mevrouw De Lena vraagt naar aanleiding van de verschijning van het burgerjaarverslag 2003 of de begrote 3000,= voor 2004 voor het burgerjaarverslag voldoende lijkt te zijn. De voorzitter zegt dat dit niet het geval is en dat het college hier nog op terug zal komen. Mevrouw De Lena vraagt of het nog mogelijk is om de komende twee weken nog met elkaar na te denken over een oplossing voor mogelijke problemen bij het vervoer en de opslag van vuurwerk. Vast staat dat er wel weer vuurwerk op het eiland terecht gaat komen. De voorzitter antwoordt dat het dan gaat om particulier vervoer en dat er niet gehandeld wordt. De laatste die dat deed was de heer Houter en die is ermee gestopt. Mevrouw De Leng vraagt wat er gebeurd als er wel iemand bereid wordt gevonden in vuurwerk te handelen, kan er dan aan een oplossing gewerkt worden voor het vervoers- en opslagprobleem, of moeten we het zo laten met alle risico's van dien. De voorzitter zegt dat dit niet aan de orde is. Het is de verantwoordelijkheid van de individu. Mevrouw De Leng zegt dat er wel weekendtassen vol mee de boot opgaan. Kan het gemeentebestuur hier niets aan doen? De voorzitter zegt dit ten sterkste af te raden. Dit is een organisatie die niet bij de gemeente ligt. De heer Zuidenoa zegt hierop dat er voor de scheepvaart wel regels bestaan en dat er door Doeksen op gecontroleerd wordt. De voorzitter zegt datje desondanks aardig wat mee mag nemen. Mevrouw De Lena zegt wel te snappen hoe het zit, maar feit is dat iedereen de risico's ziet en misschien dient zich toch een oplossing aan als men hier eens over nadenkt. De voorzitter zegt te denken dat als iedere particulier zijn eigen vuurwerk vervoert, er de minste risico bestaat. Als je het allemaal op een bult gooit en gaat bewaren, dan ontstaat er een groter risico. De heer Kriesch vraagt of het college bereid is om, vanaf nu, bij vacatures van de gemeente, en bij gelijke geschiktheid, voorrang te verlenen aan de 35 personen burgerpersoneel die zonder werk zitten als in april 2004 het CSK definitief gesloten wordt. Voorts merkt hij op dat er in het dorp nogal commotie is ontstaan na publicatie in "Uit het Kastje" van de verstrekking van een vergunning zware horeca aan een pand in de Dorpsstraat. Het was beter geweest als er mee informatie in de publicatie had gestaan over wat de vergunning nu eigenlijk inhield. De heer Kriesch wijst de voorzitter op het feit dat de gemeente, na een publicatie over het zonder vergunning plaatsen van bouwmateriaal in de bermen, zelf het slechte voorbeeld geeft in de Lutinelaan. Tenslotte zegt hij dat zijn fractie op de vraag naar het bedrag van 174.845 algemene kosten Tromp's Huys het antwoord heeft gekregen dat het hier het salaris betrof van de beheerder en de baliemedewerkster, maar vervolgens stond hier een overhead van meer dan de helft van dat bedrag. Hij vraagt om nadere uitleg. De voorzitter antwoordt dat deze laatste vraag schriftelijk beantwoord zal worden. Voor wat betreft de vervulling van vacatures zegt hij dat hij een voorstander is van het aantrekken van personeel van buitenaf waar het beleidsfuncties betreft. Functies bij de buitendienst worden veelal wel ingevuld door eilanders, er zal echter primair de afweging gemaakt moeten worden of betrokkene bij het werk en het team past. Het gaat niet alleen om de individu, maar ook om het team. Die afwegingen blijven gemaakt worden en dus is er voorshands niet een specifieke voorkeur. De heer Kriesch zegt dat het dus niet alleen gaat om de geschiktheid maar ook om de persoonlijkheid. De voorzitter beaamt dit.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 55