4 van 7 banden met gemeenten aan de wal door middel van gemeenschappelijke regelingen. Die kunnen niet zomaar opgezegd worden want dan moetje alle kosten die daaruit voort vloeien betalen En als deze goed functioneren dan hoefje daar ook niet uit te stappen. Op Terschelling zal er gepraat gaan worden over een gemeenschappelijke regeling die in het leven moet worden geroepen, zodat er een rechtspersoon ontstaat, en er zal een secretariaat komen. De voorzitter zegt zeer positief te zijn over de vooruitzichten. Zodra er meer informatie is dan zal de raad, eventueel schriftelijk, geïnformeerd worden. De heer Zuidenaa vraagt of de voorzitter ook iets kan zeggen over het OOW in de toekomst, met het oog op een eventuele gedwongen uitbreiding. De voorzitter antwoordt dat er destijds aan gemeenten gevraagd is een prestatieprofiel te maken van zichzelf. De Commissaris van de Koningin heeft toen gezegd dat de Waddeneilanden dit niet hoeven want gelet op de ligging en omstandigheden ziet hij niets in verbindingen met andere gemeenten in gemeenschappelijke regelingen, of het moet gaan om een onderdeel zoals sociale zaken, en dat is ook zo. Het is dus niet te verwachten dat Vlieland gedwongen bij andere gemeenten gevoegd wordt. 10. Vaststellen van het vergaderschema 2004 De heer Potiek merkt op dat als er 12 extra raadsvergaderingen zullen worden gehouden dit ook extra bode-uren betekent. De voorzitter zegt de opmerking door te zullen geven. Mevrouw De Leng zegt dat het nu toch ook kan zijn dat er raadsvergaderingen uit zullen vallen. De voorzitter antwoordt dat commissievergaderingen er niet zijn om raadsvergaderingen te voorkomen, de raad heeft zijn eigen juridische kant. Mevrouw De Leng zegt dat er in het verleden wel zo over is gesproken. De heer Visser zegt dat als er geen besluiten te nemen vallen, de raadsvergadering opgeschort zou kunnen worden naar de volgende maand. Mevrouw De Leng zegt dat de opiniërende raadsvergaderingen nu eigenlijk vervangen zijn door de commissievergaderingen. De voorzitter zegt dat er tot nu toe in alle opiniërende raadsvergaderingen toch altijd punten zaten ter besluitvorming. Maar als er geen raadsvergadering nodig is, dan zal die ook niet worden gehouden. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 11. Benoeming leden raadscommissie Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van de griffier besloten wordt. 12. Rondvraag en vragenuurtje De heer Visser vraagt of het vragenuurtje niet standaard aan elke agenda van de raadsvergaderingen kan worden toegevoegd. De heer Giejes zegt dat het zijns inziens de bedoeling was dat vragen zoveel mogelijk schriftelijk zouden worden ingediend, maar dat zijn fractie zich hier als enige aan houdt. De voorzitter zegt dat er bij een vragenuurtje inderdaad het merendeel van de vragen opgeschreven gaat worden en de voorzitter niet in staat is overal meteen antwoord op te geven. Mevrouw De Leng zegt dat zij bepaalde (schriftelijke) vragen juist graag mondeling beantwoord wil horen in de raadsvergadering, omdat ze dan beter uit de verf komen en het publiek hiervan ook kennis kan nemen. De heer Gieles zegt dat de antwoorden op schriftelijke vragen gepubliceerd worden op de website van de gemeente en dat het ook mogelijk is er tijdens de vergadering op terug te komen. De voorzitter zegt dat inderdaad altijd het antwoord in het vragenuurtje aan de orde gesteld kan worden omdat het bijvoorbeeld onvoldoende is, of omdat je wilt dat de anderen dat horen of omdat je denkt dat er een discussie is tussend de verschillende fracties. Het beste is dus vragen schriftelijk stellen en er dan eventueel in een vragenuurtje op terug te komen.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 54