ViUcC^^ 3 van 7 gemeente De heer Potiek vraagt bij wie je terecht moet als de gemeente een stukje bos wil kappen. De voorzitter antwoordt dat de gemeente hier zelf over gaat De heer Potiek zegt begrepen te hebben dat deze regeling erom gaat dat als er een stuk bos binnen de bebouwde kom valt, het uit de Boswet te halen zodat het onder zeggenschap van de gemeente valt. Maar wat als het buiten de bebouwde kom valt? De voorzitter antwoordt dat dat over het algemeen onder Staatsbosbeheer valt. De heer Potiek zegt er nog op terug te komen. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 8. aFinanciële verordening ex art. 212 Gemeentewet b. Controleverordening ex art. 213 Gemeentewet. Naar aanleiding van artikel 7 van de verordening vraagt de heer Gieles of het maximum bedrag van 50.000 dat wordt gehanteerd voor investeringen waarvoor de raad niet hoeft te worden geinformeerd standaard is of dat de raad dit zelf kan bepalen. De voorzitter vraagt of de aanwezige beleidsambtenaar financiën, de heer De Wit, deze vraag kan beantwoorden. De heer De Wit zegt dat dit bedrag volledig arbitrair is. De heer Gieles zegt er moeite mee te hebben dat het college een bedrag van 49.999 dus wel zomaar kan uitgeven. Hij wil dit in de raad bespreken en dan een lager bedrag vaststellen. De voorzitter vraagt of er een tijdslimiet is waarbinnen de verordening moet worden vastgesteld. De heer De Wit zegt dat de tijdslimiet 15 november 2003 is. Besloten wordt de agendapunten 8a en 8b te verdagen naar de raadsvergadering van januari 2004. 9. Vaststellen Verordening Hondenbelasting 2004 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 9A Stand van zaken rond het OOW De voorzitter zegt dat hij niet zelf bij de vergadering van burgemeester van afgelopen woensdag is geweest, maar de heer Westers, en dat hij dus niet precies verslag kan doen want hier wordt morgen in het college pas over gesproken. Wel kan hij vertellen wat er is besproken in Leeuwarden. De vergadering was kort maar geslaagd te noemen en verhelderend. Er werd een uiteenzetting gegeven die begon met de worsteling door de jaren heen van de waddeneilanden om te komen tot een vorm van samenwerking, de vraag of er wel of niet vanaf de eilanden regie gevoerd moest worden, wel of niet met Texel en op welke beleidsterreinen men kon samenwerken. Er is een aantal op een rijtje gezet, zoals ICT, centrale inkoop en onderwijs, daar zijn projecten voor opgesteld waarbij ambtenaren betrokken werden die ook éénmaal per maand vergaderden en ambtelijk voorbereidden wat bestuurlijk besloten moest worden. De vervelende omstandigheid deed zich voor dat Texel zich terugtrok omdat dit eiland zich door zijn grootte zelfstandig als gemeente zou kunnen handhaven en zich ontslagen voelde van de plicht om te kijken naar de organisatie van samenwerking. Er onstond nu een situatie dat er een OOW bestond van klassieke aard, waarbij de eilanden elkaar ondersteunen naar buiten toe, op bijvoorbeeld het gebied van wetgeving, en dit OOW heeft altijd goed gefunctioneerd. Nu was er een secretariaat in Leeuwarden met een projectleider die zich bezighield met de totstandkoming van de samenwerking en het klassieke OOW had zijn eigen administratie. Dat dit veel geld zou gaan kosten was voor iedereen duidelijk Er is een vergadering van het bestuur geweest op Texel en daar is toch besloten met zijn vijven verder te gaan, met Texel erbij. Hier is iedereen, ook de Commissaris van de Koningin, natuurlijk zeer blij mee. Vier Friese Waddeneilanden vertegenwoordigen een inwonertal van 10.000 maar met Texel erbij gaat het om een inwonertal van 25.000. Er is in de vergadering in Leeuwarden niet gesproken over waar het secretariaat nu komt. Hier zal nog over gesproken worden de 16e en de 17e op Terschelling door burgemeesters en secretarissen. Het kantoor in Leeuwarden zal eindigen in april 2004. De Commissaris van de Koningin is op de hoogte gebracht van de situatie nu en hij heeft ondersteuning toegezegd. Er is een aantal van 7 projecten waaraan de eilanden op vrijwillige basis mee kunnen doen. Als er niet genoeg aanmeldingen zijn zal een project niet doorgaan. Maar de verschillende eilanden hebben ook nog

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 53