2 van 7 gemeente De voorzitter zegt hierop dat wat hem betreft ook iemand anders bij de convenantvergaderingen mag zitten, maar hij wijst er nogmaals op dat hij dit niet verzint. Naar aanleiding van bladzijde 8 vraagt de heer Gieles om inzage in het verslag van de bijeenkomst inzake de TCR. De voorzitter zegt dit toe. De heer Gieles merkt op dat hij heeft begrepen dat ADSL dichterbij is gekomen. De voorzitter beaamt dit. Vervolgens worden de notulen van 24 november 2003 inclusief wijziging vastgesteld. 5. Ingekomen stukken De heer Gieles zegt naar aanleiding van de besluitenlijst van 12 november 2003, waarin een oefening wordt aangekondigd van mariniers, waarop door het college is geantwoord dat er geen oefeningen binnen de bebouwde kom zouden moeten plaatsvinden dat hij liever had gezien dat het antwoord van het college was geweest dat alle oefeningen op de westkant van het eiland moeten worden gehouden. De voorzitter zegt hierop dat het er ook van afhangt om wat voor soort oefeningen het gaat. Meestal zijn er helicopters bij betrokken en dan willen ze oefenen op het strand. Hij zegt er vanuit te gaan dat het in dit geval volgens afspraak gegaan is maar hij is het met de heer Gieles eens. De heer Kriesch zegt hierop dat de oefening gehouden is. Hij zegt te vinden dat wat voor uniform iemand ook draagt, hij, zonder bewapening, elke openbare weg mag bewandelen en hij ziet niet in wat iemand daartegen kan hebben. De voorzitter zegt dat hier ook niets op tegen is maar het is voorgekomen dat er militairen in volle bepakking en bewapening dag en nacht rondliepen en in het bos sliepen. Maar dit was een incident. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 25 november, punt 7 zegt de heer Gieles tot zijn verbazing te hebben gelezen dat er wordt overwogen een gemeentelijke huurwoning te verkopen. Hij zegt dat het college zich wel moet realiseren dat veel mensen de afgelopen jaren hebben verzocht de woning die ze van de gemeente huurden te mogen kopen, maar dat dit altijd is afgewezen. Hij vindt dit vreemd en vraagt zich af wat voor toezeggingen er al gedaan zijn. De voorzitter zeat dat er geen toezeggingen zijn gedaan naar de huurders. Er is door het college nadere toelichting gevraagd maar het is niet aan de orde. Besloten word om punt 1 tot en met 11 van de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen en in handen te stellen van het college voor afdoening. Alle fracties van de raad vinden de motie van de gemeenteraad van Dalfsen inzake de gekozen burgemeester te vergaand en kunnen hier niet mee instemmen. Besloten wordt punt 12 eveneens voor kennisgeving aan te nemen. Ten aanzien van punt 13 wordt besloten adhesie te betuigen met de motie van Terschelling inzake de voorgenomen inkrimping van taken van de vaarwegmarkeringsdienst. 6. Vaststellen bouwverordening Gemeente Vlieland tot en met de negende serie wijzigingen Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 7. Vaststelling bebouwde kom boswet gemeente Vlieland De heer Potiek zegt dat als je er zelf iets over te vertellen hebt en kunt houden, dan moet je dat niet laten. De vraag rijst dan wel wat onder de provincie valt en wat onder de gemeente. Hoe zit dat hier op Vlieland richting Staatsbosbeheer als beheerder van bijna alle gronden. De voorzitter zegt dat de gemeente over 15% van de gronden gaat. De heer Potiek zeat begrepen te hebben dat zodra het buiten de bebouwde kom is het onder de Boswet valt. De voorzitter zegt dat dit nu ook binnen de bebouwde kom het geval is. En als het niet onder de Boswet valt dan valt het niet automatisch onder Staatsbosbeheer, het gaat erom wie er juridisch over gaat en dat is de Provincie.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 52