gemeente Raadsvergadering d.d. 15 december 2003 Agendapunt 9 Onderwerp verordening hondenbelasting 2004 Aan de raad van de gemeente Vlieland, Bijgaand treft u aan ter vaststelling de verordening hondenbelasting 2004. Bij het behandelen van de begroting 2004 op 27 oktober 2003 en bij het behandelen van de diverse belastingverordeningen 2004 op 24 november 2003 heeft uw raad aangedrongen op een onderzoek naar de mogelijkheden tot het heffen van een belasting op honden van niet-ingezetenen. Bij de behandeling van de verordening hondenbelasting 2004 op 24 november 2003 bleek de mondeling verstrekte informatie over dit onderzoek door de voorzitter van uw raad niet voldoende te zijn ter bevrediging van uw informatiebehoefte op dit punt. Uw raad besloot de verordening niet vast te stellen maar behandeling naar een latere vergadering uit te stellen waarbij het college verzocht werd schriftelijk verslag te doen van het onderzoek naar de mogelijkheden van het heffen van belasting op honden van niet-inwoners. Op 2 december 2003 heeft ons college een voorstel voor de hondenbelasting 2004 vastgesteld waarin was opgenomen het volledige verslag van het onderzoek van de ambtelijke dienstDit voorstel is onderwerp van gesprek geweest in uw seniorenconvent. De fractievoorzitters bleken te twijfelen aan het waarheidsgehalte van de mededeling in ons voorstel dat rederij Doeksen (bij monde van directeur De Vries) niet bereid is tot medewerking aan het heffen van hondenbelasting op de bootkaart. Het seniorenconvent besloot vervolgens dat het niet meer nodig was aan de raad schriftelijk verslag te doen van het onderzoek naar de mogelijkheid van het heffen van belasting op honden van gasten. Ook de andere aanpassingen in de verordening t.o.v. 2003, bleken niet op voldoende draagvlak in uw raad te kunnen rekenen: een progressief tarief bij meer dan één hond en het beperken van de kwijtschelding van deze belastingsoort. Deze aanpassingen zijn in de bijgevoegde versie van de verordening hondenbelasting 2004 dan ook achterwege gelaten. Ten opzichte van 2003 is slechts het tarief met 3% verhoogd, voor het overige is de verordening ongewijzigd. In de begroting 2004 was rekening gehouden met een verhoging van 3%. De fractievoorzitters hebben aangegeven in de loop van 2004 in de raad opnieuw te willen discusiëren over de mogelijkheid tot het heffen van belasting op gasthonden. Voorstel Bijgaand treft u aan de verordening hondenbelasting 2004. De verordening is gelijk aan die van 2003, behalve dan dat het tarief met 3% is verhoogd. Wij stellen u voor de bijgevoegde verordening hondenbelasting 2004 vast te stellen. Oost-Vlieland, 9 december 2003 Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B.P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 43