4 van 19 Procedure verblijfsrecreatie haven I Vliestroom In uw aanbiedingsbrief stelt u dat het bestuur een inspanning heeft geleverd om een zo duidelijk mogelijk beeld te geven van wat de mogelijkheden van een verblijfsrecreatie project op de locatie jachthaven Wierschuur zouden zijn. De WD is echter van mening dat de gevolgde procedure een heel stuk zorgvuldiger had moeten zijn en dat er ook een veel beter onderzoek had moeten plaatsvinden naar de mogelijkheden op de locatie Vliestroom. Inmiddels heeft zich in de afgelopen weken opnieuw een initiatief bij de raad aangediend en opnieuw heeft de raad na uitvoerig overleg besloten de procedure niet te heroverwegen. Gezien de op dit moment zeer delicate financiële positie en de ervaringen die in eerdere projecten zijn opgedaan vragen wij ons af of de gemeente wel als project ontwikkelaar op moet treden. Structuurplan Wij erkennen de noodzaak om in de komende twee jaren te werken aan een bijgesteld structuurplan. Wij achten het noodzakelijk dat de raad vroegtijdig bij de aanpassing van het structuurplan wordt betrokken. We bedoelen daarmee concreet dat dit dient te geschieden voordat een extern bureau een kant-en-klaar tekst voorstel aanlevert, waar dan in de praktijk nauwelijks meer aanpassingen op plaats kunnen vinden. Wij stellen dan ook voor om in maart een eerste aanzet vanuit de raad te geven. CSK Tenslotte graag de aandacht voor een onderwerp waar wij vorig jaar onze algemene beschouwingen mee besloten en waar u in de aanbiedingsbrief bij deze begroting in het geheel niet over rept: de sluiting van het CSK. De sluiting van het CSK heeft grote gevolgen voor de plaatselijke economie. Er is geen andere gemeente waar bijna 25% van de bevolking direct of indirect betrokken is bij de bezuinigingen van defensie. Juist daarom zal er aandacht moeten zijn voor flankerende maatregelen door het rijk. Kan het college aangeven welke gesprekken hierover zijn gevoerd? Wat zijn de mogelijkheden om een andere invulling te geven aan de gebouwen? Is het raadzaam om de provincie in te schakelen om dergelijke maatregelen te bewerkstelligen? We zien graag een notitie tegemoet over de wijze waarop het college met deze problematiek denkt om te gaan. Beleidsvoornemens Beleidsvoornemen nr 1 staat terecht op de eerste plaats. Wat ons betreft had deze nieuwe geluidsinstallatie er op deze dag al moeten zijn! De beleidsvoornemens 5 tot en met 11 hebben allen betrekking op de brandweer. We vragen ons af hoe deze forse stijging van het budget zich verhoudt tot de precaire budgettaire ontwikkelingen zoals geschetst in de aanbiedingsbrief. Bestaat er ook een (meerjjarenoefenplan waaruit de noodzaak tot het zo fors verhogen van dit budget blijkt? Zo ja, dan wensen wij hierover graag geïnformeerd te worden. Zo neen, dan dient dit er te komen. We zijn er voorstander van dat in principe niet buiten een dergelijk oefenplan naar willekeur wordt geoefend (denk hierbij aan de vele al dan niet noodzakelijke oefenritjes met de voertuigen). We spreken de hoop uit dat de vrijwilligers zich realiseren dat bij stijging van de vergoeding, het mogelijk noodzakelijk wordt om het aantal vrijwilligers terug te brengen. Het efficiënt en proportioneel inzetten van mankracht is in deze essentieel om de kosten zoveel mogelijk te drukken. Daarnaast is het natuurlijk van belang om steeds kritisch te blijven kijken naar de noodzaak en het nut van deelname aan cursussen. Beleidsvoornemen 14 inzake het herinrichten van parkeerplaatsen Vlaminghweg zien we graag opgeschort. Dit kan mogelijk samen met een gedeeltelijke herstrating van de Vlamingweg gerealiseerd worden. De investering ter vervanging van computers voor de basisschool juichen we toe. De aanschaf van een nieuwe maaimachine omdat dit vanwege ARBO noodzakelijk is zouden we graag aangrijpen om de mogelijkheden te bekijken om gelijktijdig om te schakelen naar een maaisysteem waarbij het afgemaaide gras word gehakseld en achterblijft op de plaats. Hierbij wordt opvangen, transporteren en afvoeren als groen afval overbodig en wordt veel geld aan afvoerkosten gespaard.. Het geraamde bedrag van 50.000 euro voor het voegwerk van het gebouw van VMBO Krijtenburg achten we erg hoog. We gaan ervan uit dat de gemeente terzake meerdere offertes zal vragen en dat dit er toe mag leiden dat het geraamde bedrag veel lager zal uitvallen.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 6