krijgen, dit mede dankzij het functioneren van de raadsgriffier, waarmee we als fractie erg blij zijn. Echter! Vorig jaar hebben wij nadrukkelijk gesteld, dat de Raad voor het naar behoren uitoefenen van taken (tijdig) van informatie door het college dient te worden voorzien; we stelden in 2002 dat deze informatiestroom zeker nog voor verbetering vatbaar is. Het stelt ons teleur dat de informatie voorziening nog steeds onder de maat is, hoewel wij de behoefte daaraan in meerdere vergaderingen kenbaar hebben gemaakt. We verwijzen in deze voornamelijk naar het verblijfsrecreatieproject op de haven en, actueler, naar de funderingsproblematiek Duinwijk. Een ander uitvloeisel van de duale wetgeving is de plicht van de burgemeester om tegelijkertijd met de jaarrekening een burgerjaarverslag uit te brengen. Ook hier is herhaaldelijk naar gevraagd door onze fractie. De jaarrekening 2002 is op 30 juni door de Raad vastgesteld. We zijn vier maanden verder en de uitvoering van deze toch zo duidelijk voorgeschreven taak blijft achterwege! Vooruitlopend op de te behandelen beleidsvoornemens noemen we in dit verband al wel uw voornemen om voor het burgerjaarverslag 2004 3.000 euro te begroten. Wij kunnen hier slechts mee instemmen als dit volgend jaar wel tijdig en grondig ter hand wordt genomen, met vooraf informatie over de te stellen kaders aan de raad. Dit en andere zaken die niet ter hand zijn genomen, danwel te lang zijn blijven liggen, maakt dat we voor het jaar 2004 een jaaroverzicht met actiepunten opgesteld wensen te zien. De punten waarop door onze fractie -en wellicht ook door andere fracties- actie is gewenst in 2004 zullen we plaatsen in dit jaaroverzicht en dit overzicht willen wij geagendeerd zien in de novemberraad ter bekrachtiging. U stelt dat vaststaat dat het voor gemeenten niet eenvoudiger wordt te besturen met op zijn zachtst gezegd onheldere bestuursomstandigheden door onvoldoende duidelijkheid van de diverse verantwoordelijkheden binnen het gemeentelijke bestuursapparaat. We begrijpen niet waar u op doelt. Immers, de Grondwet en de Gemeentewet zijn volledig duidelijk over de verantwoordelijkheden, die bij elk orgaan rusten. U schrijft in dit verband ook over de intrede van de gekozen burgemeester. Voorzitter, u zult vast hierover al uw gedachten hebben laten gaan. Denkt u erover zich verkiesbaar te stellen voor de gemeente Vlieland? De aanbiedingsbrief De inhoud van de aanbiedingsbrief baart ons om meerdere redenen zorgen. Allereerst merken we op dat het teleurstellend is dat een aantal belangrijke zaken met vage, weinig concrete opmerkingen wordt afgedaan. Zo merkt u op, dat de immense bezuinigingen van rijkswege grote gevolgen zullen hebben voor de gemeenten. Meer concreet willen wij weten welke gevolgen de rijksbegroting heeft voor de gemeente Vlieland, om te beginnen voor de algemene uitkering uit het Gemeentefonds. Uw constatering dat met het aangekondigde regeringsprogramma de verzorgingsstaat ten grave wordt gedragen delen wij niet. Onzes inziens zijn de voorstellen van de regering juist noodzakelijk om de verzorgingsstaat in stand te kunnen houden. U stelt, dat met de ambitie van de gemeente op alle beleidsterreinen terughoudend moet worden omgegaan door onder meer heroverwegingen van beleid. Welk bestaand beleid heroverweegt het bestuur? Hoe verhoudt zich deze opmerking bijvoorbeeld tot de aanstelling van een dure beheerder van het Tromp's Huis en tot de voorgenomen uitbreiding van de formatie? Wij gaan hier bij de behandeling van de overige beleidsvoornemens dieper op in. Vervolgens gaan we graag in op een aantal concreet door u genoemde zaken. Duinwijk Voorzitter, hoewel we blij zijn dat er inmiddels een grondig onderzoek loopt naar de bouwkundige problemen in Duinwijk maakt de fractie van de WD zich ernstig zorgen over de resultaten en hoe hier een oplossing voor te vinden. Voor ons staat vast dat zowel de huiseigenaren en de bewoners van de huurwoningen als de Vlielandse bevolking hier niet de dupe van mogen worden. Wij dringen er dan ook bij u op aan om als burgemeester én portefeuillehouder zeer actief en voortvarend de nodige maatregelen te nemen om deze affaire zorgvuldig en efficiënt tot een goed resultaat te brengen. U stelt dat vroegtijdige informatie van bewoners en raad noodzakelijk is en door het bestuur optimaal zal worden nagestreefd. Dit onderschrijven wijl! Wij moeten echter reeds nu constateren dat deze informatiestroom te mager is. 3 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 5