9 van 10 gemeente Vraag 6: Wij hebben vernomen dat het College voornemens is om het voormalige kantoor van de notaris te gaan gebruiken voor de nieuwe directeur van het Tromp's Huys. De notaris zal dan gebruik kunnen maken van de oude raadzaal. College waarom wordt er niet overwogen om de oude raadzaal te gebruiken voor werkkamer voor enige ambtenaren? Andere mogelijkheid zou kunnen zijn een commissiekamer? Multifunctioneel? Antwoord: De nieuwe beheerder van het Tromp's Huys gaat het voormalige kantoor van de notaris gebruiken als werkruimte. De werkkamer in Het Tromp's is ingericht als leeskamer voor publiek en werkruimte voor de balie/collectiemedewerker en de diverse vrijwilligers. Wij hebben het voornemen om de oude raadzaal weer in 'oude luister te herstellen' (geen werkruimte voor de ambtelijke dienst). In afwachting van de renovatie door Hendrick de Keyser zal een projectvoorstel worden voorbereid. De notaris kan daar dan 's maandags zitting houden. De beheerder wordt verantwoordelijk voor de exploitatie van deze ruimte, alsmede voor de reddingbootschuur. Vraag 7: Al eerder werden raadsvragen gesteld over het vernieuwde fietspad in de duinen. Het ging om een haakse bocht ergens bij Lange Paal. Kan het College onze fractie uitleggen waarom er tijdens de renovatie niet gekozen is voor tegelijkertijd verbreding van het fietspad, terwijl dat toch de nadrukkelijke wens was van de Raad? Is er een reden waarom, ondanks de droogte, het gedeelte van het vernieuwde fietspad vanaf strand Lange Paal naar de camping Lange Paal blubberig is? Antwoord: De uitspraak dat bij de renovatie niet gekozen is voor verbreding bevreemdt ons. De fietspaden zijn juist weer verbreed tot een breedte van 1,50 meter, zoals eerder aangegeven en zoals in het bestemmingsplan is bepaald. De reden van het blubberig zijn van het fietspad nabij Langepaal heeft te maken met het weer en de samenstelling van het materiaal. Het in de eerste fase aangelegde pad had een schelpenlaag waarbij de klei component aan de lage kant was. Het gevolg hiervan is dat we met name met de zijkanten van de paden wat problemen hebben gehad (los liggen, 'rugellig'). Bij de tweede fase is nadrukkelijk verzocht wat vettere kleischelpen te gebruiken. Na het aanleggen van het pad is het weer niet van dien aard geweest dat het goed heeft kunnen drogen, vandaar dat dit nog blubberig is, met name het stuk onder de bomen richting Pad van 30. Naar aanleiding van de beantwoording van de vragen van PvdA worden de volgende opmerkingen gemaakt: Ad 1De heer Gieles wijst erop dat de steenslag op de weg kan zorgen voor ongelukken. De voorzitter zegt dat hij de ambtelijke dienst hierop zal wijzen. Ad 4. Mevrouw De Leng zegt dat dit onderwerp in het jaarverslag zou komen. De raad heeft gesteld dat dit nu bij uitstek een onderwerp is wat zich leent voor de raadscommissie want dan kun je de ambtelijke dienst erbij halen. De heer Gieles zegt dat dit nu één van de punten zou zijn wat een reden van de raad is om te gaan amenderen. De raad ging er niet mee akkoord, het is teruggenomen en vervolgens hoor je een tijd niks en ben je afhankelijk van wanneer men er weer mee gaat beginnen. Er is toegezegd dat het in de raad van november weer aan de orde zou komen. De voorzitter zegt hierop dat er een spie en span-notitie lag met een voorstel waar veel aandacht aan besteed is. Dit kan wel worden afgeschoten, maar de ambtenaren die hier veel tijd in hebben gestoken zullen hun aandacht ook weer op andere zaken moeten gaan richten. We zullen het moeten doen met de mensen en de uren die we hebben en de mogelijkheden en onmogelijkheden met betrekking tot het ambtelijk apparaat. Ad 5. De voorzitter zegt dat de voorzieningen allemaal aanwezig schijnen te zijn maar Vlieland is een super onrendabel gebied en daar wil KPN niet aan. Het college zal hier uiteraard iets over zeggen tegen KPN. Als ze het wel doen voor 4600 inwoners, waarom dan niet voor 1250 inwoners. Het college zal proberen het te bewerkstelligen via Terschelling. Ad 6. De heer Visser merkt op dat hij nog geen schriftelijk antwoord heeft gekregen op zijn vraag over het bedrag van 173000 die wordt toegekend aan de Algemene Dienst vanuit het Tromp's Huys. De voorzitter zegt dit toe.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 56