8 van 10 gemeente Wat is de rol van de adviescommissie? Overeenkomstig de wens van de in het verleden ingestelde advies-commissie heeft de Reddingbootschuur als functie meegekregen "wissel-atelier". Dat is ook vastgelegd in de huurovereenkomst. Het college heeft besloten de beheerder/conservator van het Tramp's Huys te belasten met de coördinatie van activiteiten die passen binnen het kader van "wissel-atelier". Inmiddels hebben zich belangstellenden gemeld voor het in gebruik nemen van de Reddingbootschuur voor kunstzinnige activiteiten. Hoeveel bedraagt de huur voor een derde die gebruik wil gaan maken van de Reddingbootschuur? Het college heeft nog geen standpunt ingenomen met betrekking tot de vraag tegen welk tarief de Reddingbootschuur wordt verhuurd aan derden. Daarvoor zijn verschillende invalshoeken denkbaar waarover het college zich laat adviseren door de beheerder/conservator. Vraag 3 Zoals onze fractie al eerder gevraagd heeft, vinden wij het nu hoog tijd om het openbaar vervoer van de TCR te evalueren. Hoe staat het in deze met toezeggingen van deze onderneming? Antwoord: Het traject van de aanbesteding openbaar vervoer op Vlieland heeft uiteindelijk geresulteerd in een "concessie Openbaar vervoer Vlieland" welke is vastgesteld door gedeputeerde staten van Fryslan op 25 september 2001Hoewel de gemeente bij het traject van aanbesteding nauw betrokken is geweest zijn wij uiteindelijk geen partij in de overeenkomst tussen de concessiehouder (TCR) en concessieverlener (gedeputeerde staten van Fryslan). In de concessie overeenkomst staan precies de rechten en plichten van beide partijen. Mocht TCR de plichten niet nakomen dan is het aan de provincie hier tegen actie te ondernemen, de gemeente heeft hierbij geen enkele zeggenschap. Overigens zijn in de overeenkomst in artikel 11 maar liefst 8 punten opgenomen die de levering van informatie en overleg moeten waarborgen. Ter informatie is het bewuste artikel bijgevoegd. Er heeft echter al wel een evaluatie c.q uitwisseling van ervaringen plaatsgevonden op 5 november 2002, formeel onder de naam klankbordgroep. Bij deze door de provincie georganiseerde bijeenkomst waren onder andere aanwezig: wethouder van Randen, P.J. Tijdeman, ambtenaren van de provincie, VW, vertegenwoordigers van het Posthuys en Seeduyn (2 belangrijke knooppunten in de route), TCR (directie en chauffeurs) en rederij Doeksen. Verder waren nog uitgenodigd maar niet aanwezig vertegenwoordigers van Rover en de Jachthaven. Vraag 4: In eerder stadium heeft de Raad de nota zwaar verkeer terug gestuurd. Wanneer kunnen wij een nieuwe nota verwachten in het licht o.a. van het nog steeds regelmatig voorkomend zwaar vervoer? Recentelijk werd een compleet huis over de wegen vervoerd. Wordt dit vervoer ook gewogen en per geval bekeken of het verantwoord is voor onze wegen? Antwoord: Een nieuwe nota zwaar verkeer kan uiterlijk in februari 2004 worden verwacht. Binnenkort zal een gesprek tussen de wethouder en de betreffende ondernemers plaatsvinden over het eerder voorgestelde beleid. Vraag 5: Wat is of kan de rol van de gemeente Vlieland zijn bij het verkrijgen van ADSL? Op Terschelling gaat het ook gebeuren en naar wij hebben begrepen kunnen de diverse centrales aan elkaar gekoppeld worden. Antwoord: Wat de rol kan zijn bij de gemeente is niet erg duidelijk te krijgen. L.H. Sterenberg heeft in juni contact opgenomen met KPN. De directeur van het district Noord Nederland heeft later laten weten dat er bij de provincie een verzoek lag. Aangezien er op dat moment bij de provincie geen portefeuillehouder was (verkiezingen) was CdK Nijpels aanspreekpunt. Vöèr september zou de provincie een besluit moeten nemen om de diverse centrales in de perifere gebieden geschikt te maken voor ADSL. Wat hiervan de stand van zaken is is op dit moment niet bekend. In deze periode werd de gemeente geadviseerd om ons via internet aan te melden bij www.ookadsl.nl wanneer hier meer 325 abonnees zich zouden aanmelden was het voor de KPN verplicht die centrale te ontsluiten. Bij navraag van de stand van aanmeldingen stuitten wij op een ondoorzichtige organisatie en kon ons niet duidelijk worden gemaakt wat de stand van zaken was. Daarnaast is in de projectgroep OOW gevraagd te onderzoeken welke mogelijkheden er zouden zijn voor videoconferencing. Hierbij zijn ook snellere verbindingen nodig. De gemeente heeft wat dat betreft wel belang bij snellere data verbindingen en is zich momenteel aan het verdiepen in deze materie.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 55