1 van 10 gemeente pachtovereenkomst geniet, bezwaar maken. Zelfs mensen die rechtens een bouwvergunning hebben zegt Staatsbosbeheer: wij geven daar geen toestemming voor want we vinden de dakgoot te hoog. Dat kan niet. Er is er maar één die die dakgoot te hoog kan vinden en dat is niet Staatsbosbeheer. De voorzitter zegt hier wel vier gesprekken in alle redelijkheid met Staatbosbeheer over te hebben gevoerd: wie heeft er nu de verantwoordelijkheid, wie komt er eerst en wat is uw verantwoordelijkheid en hoe doet u mee? U moet meedoen in het bestemmingsplan en zienswijzen inbrengen. Er is een groeiende onvrede met de wijze waarop Staatsbosbeheer dit aanpakt en de rechtsgang frustreert. Want de rechtsgang in Nederland zit tot nu toe zo in elkaar dat iedereen die belang heeft zijn zegje kan doen. Voor wat betreft de pachtberekening zegt de voorzitter dat er inmiddels wat precedenten zijn, er wordt niet meer één lijn getrokken. Ook de andere eilanden hebben problemen met de handelwijze van Staatsbosbeheer. De raad zal op de hoogte worden gehouden. De heer Visser zegt dat het met name gaat om bijvoorbeeld de haven, het zwembad en het kampeerterrein, als SBB de trend doorzet dan kunnen we dat helemaal niet meer in stand houden. En doorberekenen is natuurlijk ook geen optie. De voorzitter zegt dat men alleen maar tot een nieuwe pachtovereenkomst kan komen als een overeenkomst eindigt of als je opnieuw verkoopt. De eerste keer mag je dan niet zomaar verdubbelen, maar niet meer dan 10% verhogen. Dit is aan jaren gebonden en daarna mag het wel marktconform. De voorzitter zegt mevrouw De Leng antwoord toe op het parkeerprobleem huisarts. Aangaande de vraag van ABV naar het jachthaven/bedrijventerrein zegt de voorzitter dat het bestemmingsplan de komende twee weken naar de Provincie gaat, dus dat gaat binnen de gestelde termijn lukken. Dus kunnen we nu met de andere zaken aan de gang zoals de infastructuur. Voor wat betreft de jachthaven moeten we komen tot het opdracht geven tot het uitrekenen wat het kost. Hier zal de raad over moeten besluiten. De PvdA heeft schriftelijk de volgende vragen ingediend, welke hierna met de antwoorden worden ingevoegd. Vraag 1: Onze fractie gaat er vanuit dat de Kampweg opgeleverd is. Wij vragen ons af waarom er voor het verharden van de bermen deels gekozen is voor steenslag en deels voor doorgroeistenen. Gezien het feit dat de weg smal is en dat passerende voertuigen elke keer de bermen gebruiken wordt er veel steenslag op de weg aangetroffen en is het niet denkbeeldig dat hierdoor schade en/of lichamelijk letsel uit voort kan komen. Hoe denkt het College dit op te lossen? Antwoord: Er is gekozen voor deels het toe passen van doorgroeistenen en deels voor gebroken puin. De kosten voor het aanleggen van doorgroeistenen is een duurdere variant. De doorgroeistenen liggen op plaatsen waar uit de praktijk blijkt dat hier (frequent) gebruik gemaakt wordt van de berm. De gedeelten van gebroken puin liggen op de overige stukken. Voor de aanpak van de Kampweg was duidelijk waarneembaar dat de ontstane randschade indirect het gevolg was van het rijden op de kanten. De oorzaak hiervan is de breedte van de weg. Nabij het huisje de Gaspel is de breedte van de weg smaller dan de overige stukken. Dit heeft te maken dat in deze berm nuts-leidingen liggen. Om deze te verleggen kost veel geld. De steenslag die momenteel soms uit de kantverhadring loslaat is van tijdelijke aard. Het materiaal moet zich nog 'zetten'. De natuur dient hier het werk te doen zodat het op termijn zal overgroeien. Vraag 2: De reddingbootschuur is eveneens gereed en in een fraaie staat opgeleverd. Naar wij hebben begrepen is inmiddels de huur ook in gegaan, echter van verhuur is nog geen sprake. Wie gaat de schuur nu huren? voor hoe lang? en is dit in overeenstemming met de huur die de Gemeente aan HdK moet betalen? Wat is of was de rol die ooit in het leven geroepen commissie reddingbootschuur? Antwoord: Wie gaat de schuur huren? Overeenkomstig het raadsbesluit huurt de gemeente de schuur van de Vereniging Hendrick de Keijzer. De huurovereenkomst is onlangs getekend. Voor welke periode is de Reddingbootschuur gehuurd? Voor een periode van 25 jaar. De hoogte van de maandelijkse huur is bij aanvang vastgesteld op 204,50 euro (excl. BTW).

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 54