5 van 10 gemeente belasting ten goede zou komen aan faciliteiten m.b.t. een oplossing voor het hondepoepprobleem. De afspraak zou zijn dat dit jaar de hondenbelasting op een normaal niveau zou blijven en dat in 2004 als zou blijken dat dit allemaal niet mogelijk was, de raad dit opnieuw onder de loep zou nemen. Maar het de component hondenbelasting van het voorstel zoals dat er nu ligt vindt hij een asociaal. Op een moment dat het met de economie wat minder gaat en er allerlei loonmaatregelen worden getroffen denkt de gemeente Vlieland ineens de belasting voor honden met 100% te moeten verhogen voor de tweede en verdere hond onder het mom van "we moeten proberen het hondenbezit te ontmoedigen". Alsof iemand die twee of meer honden heeft ze dan weg zal doen. Daarnaast wil men ook nog de kwijtschelding afschaffen. De verhoudingen raken scheef. Het mag best wat meer zijn maar dit geeft geen pas. Mevrouw De Leng zegt het eens te zijn met de heer Gieles. Op bladzijde 18 van de notulen staat dat afgesproken wordt dat er onderzoek gedaan zou worden alvorens de verordening vastgesteld zou worden. Dus kan deze verordening nu niet vastgesteld worden zonder dat de uitkomsten van dat onderzoek met elkaar besproken is. Zij zegt zich niet te kunnen herinneren dat afgesproken is de hondenbelasting voor nu te laten zoals die is en hem pas in 2005 aan te passen. De heer Veenstra zegt het eens te zijn met mevrouw De Leng. Volgens zijn informatie is het niet mogelijk om belasting op gast-honden te heffen. Maar hij vindt ook dat 100% verhoging bij een tweede hond teveel is, 50% is wel akkoord. De voorzitter zegt de resultaten van het onderzoek pas hedenmiddag te hebben ontvangen. Het onderwerp is toch op de agenda blijven staan zodat het doorgesproken kon worden en de raad kan altijd nog besluiten om het op een later tijdstip vast te stellen. De vraag of het mogelijk is om honden van gasten te belasten is voorgelegd aan de VNG en het antwoord is dat het niet onmogelijk lijkt. Maar hiervoor zou een nieuwe verordening in het leven moeten worden geroepen en extern advies moeten worden ingewonnen. Dit kost een hoop geld. Medewerking van de Rederij kan men vergeten. De conclusie is dat de VNG wel wil meewerken aan een onderzoek maar dat dat veel geld kosten, en dat het innen van de belasting onmogelijk is. De heer Gieles zegt dat de rederij wel nog steeds de belasting van Terschelling int en de eerste dag voor Vlieland, waarom zou dat dan niet met hondenkaartjes kunnen. De voorzitter zegt dat de rederij ook met het innen van de genoemde belastingen over een jaar wil stoppen. De heer Gieles zegt hierop dat als de belasting niet te innen is, dan houdt het op. Mevrouw De Leng zegt dat er vraagtekens blijven en dat ze daarom toch wil dat het voorstel wordt verdaagd naar 15 december. De passage "lijkt niet onmogelijk" moet toch nader onderzocht worden. De voorzitter zegt dat er onderscheid is tussen wat juridisch mogelijk zou zijn en of het praktisch uitvoerbaar is. De rederij wil de belasting in ieder geval niet innen, al zo het juridisch mogelijk zijn. Mevrouw De Leng zegt toch eerst zelf de stukken te willen lezen en er dan in december over te besluiten, dat is zorgvuldiger. En het maakt niet zo veel uit als het twee weken later wordt vastgesteld. De heer Veenstra zegt het eens te zijn met mevrouw De Leng. De voorzitter vraagt of de PvdA nu wel het amendement wil laten gelden. De heer Gieles zegt het amendement in te trekken. Vervolgens wordt besloten tot vaststelling van de belastingverordeningen met uitzondering van de hondenbelasting en alles wat er in de toelichting over gezegd wordt om dit vervolgens in de raadsvergadering van 15 december aan de orde stellen al of niet met amendement van de PvdA. 13. Voorstel tot het aanbrengen van wijzingen in de gemeenschappelijke regeling van de G5 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 14. Tweetal begrotingswijzigingsvoorstellen De heer Visser zegt bij de wijzigingen de opmerkingen in de Algemene Beschouwingen van de WD te missen aangaande de 12.000 RBOI.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 52