4 van 10 I gemeente De hier Gieles zegt dat "spin-off' er altijd wel is, en waarschijnlijk meer van hotelkamers dan van appartementen. De heer Visser zegt dat als de spin-off goed is, de werkgelegenheid vanzelf komt. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten om 1mee te werken aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19, lid 1 WRIO om het gebruik van 100% appartementen mogelijk te maken en 2. Als er in de vervolgprocedure geen zienswijzen worden ingediend de afdoening van de procedure in handen te stellen van het college en wethouders, waarbij de PvdA wordt geacht te hebben tegengestemd. 9. Goedkeuren jaarrekening 2002 Stichting Flidunen De heer Kriesch zegt dat zijn fractie de jaarrekening heeft bestudeerd en akkoord bevonden met de opmerking dat de bijdrage van de gemeente gigantisch hoog is. Waarbij hij wil aantekenen dat er geen gemeente is in Nederland waar een dergelijke voorziening wel kostendekkend is. Hij wil het college verzoeken om de vragen en opmerkingen die geopperd zijn in de jaarrekening, zoals bijvoorbeeld kleinschalige overnachtingsmogelijkheden bij de sporthal/zwembad voor groepen, in overweging te nemen. De heer Gieles zegt dat het hem niet helemaal duidelijk is wie wat moet betalen inzake machines en installaties. Hij vindt dat er wel geprobeerd zou kunnen worden wat meer activiteiten te ontplooien als het druk is op het eiland, door een soort activiteitencommissie in het leven te roepen voor grootschalige evenementen, waarbij de gemeente natuurlijk moet meewerken aan tijdelijke horecavergunningen. De heer Veenstra zegt de opmerkingen van de heer Kriesch inzake groepsverblijven bij het zwembad een utopia te vinden. De heer Kriesch zegt dat het organiseren van evenementen alleen maar geld kost. Wat meneer List op dit moment doet binnen alle grenzen die hij heeft is voortreffelijk. Als je dit wilt exploiteren dan zou je mensen aan moeten trekken die hier voor langere tijd iets kunnen doen, een vorm van groepshuisvesting die gebruik maken van sporthal en/of zwembad en/of tennisbaan dat zou voortreffelijk zijn. Maar hij zegt zich te realiseren dat hij hiermee in het vaarwater van de heer Veenstra komt. Maar ook met kleinere voorzieningen zoals sauna en dergelijke zijn mogelijkheden. De heer Gieles zegt te denken dat het binnenhalen van groepen allerlei particuliere initiatieven zouden worden en dat de opbrengsten ook rechtstreeks in de beurs van diverse ondernemers zouden vloeien. De heer Gieles zegt dat hij ook vindt dat de heer List het prima doet, maar als je kans kunt zien om gedurende het jaar met wat evenementen een paar duizend euro binnen te slepen, dan is dat mooi meegenomen. Maar datje dat bedrag nooit te boven zult komen is duidelijk. Dat is een politieke keuze: wij hebben zoveel over voor het sporthal/zwembad. De voorzitter zegt het met de heer Kriesch eens te zijn: evenementen kosten alleen maar geld, dat tonen de cijfers aan. De heer List doet ongelooflijk goed werk, en heeft goeie ideeen maar je loopt nu eenmaal altijd tegen zaken van Ruimtelijke Ordening en dergelijke aan. Het in stand houden van het zwembad is een groot goed, en wat er in zit wordt er ook uitgehaald. Een compliment dat het op zo'n goeie en verantwoorde wijze is georganiseerd is op zijn plaats, en misschien moet er toch eens gekeken worden naar de ideeën van de heer List. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de jaarrekening 2002 van de Stichting Flidunen vast te stellen. 10. Vaststellen subsidieplafond 2004 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 11. Intrekken organisatieverordening 1996 Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van burgemeester en wethouders besloten. 12. Vaststellen diverse belastingverordeningen 2004 De PvdA heeft een amendement ingediend waarin wordt voorgesteld een aanpassing van de belastingdruk voor hondenbezitters in die zin dat er belasting zou kunnen worden geheven op honden van gasten en er zou onderzoek gedaan worden naar of dit mogelijk is. De heer Gieles zegt dat de PvdA inderdaad heeft voorgesteld te onderzoeken of de grote aantallen honden van gasten ook belast zouden kunnen worden maar dan wel zo dat de opbrengsten van deze

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 51