ALGEMENE BESCHOUWINGEN VAN DE WD Naar aanleiding van de besluitenlijst van het college van burgemeester en wethouders d.d. 4 september 2003 inzake de vuilnisauto leest de heer Potiek de volgende verklaring van zijn fractie voor: "Onze fractie voelt zich, op het laatste moment, genoodzaakt ook nog iets te zeggen over de vuilverwerking. In een eerder stadium heeft de raad besloten om in te stemmen met een proef met een vuilniswagen van Fryslan miljeu. Een evaluatie van deze proef of een afronding van deze proef heeft nog niet plaats gevonden. Inmiddels is er een nieuwe optie bijgekomen; het verwerven van een eigen, nieuwe en kleine vuilniswagen, uitermate geschikt voor Vlieland. Het college heeft, in samenspraak met de raad, besloten deze wagen te kopen. Binnen het verhaal van vuilverwerking, waarbij inmiddels een nieuwe pers is aangeschaft past ook heel goed de aanschaf van deze vuilniswagen, mede gezien de prijsstelling en de gebruiksmogelijkheden. Nu ineens waart het spook van leasing via Fryslan miljeu weer rond en zal Vlieland weer moeten samengaan met andere gemeenten, met andere woorden, heel vaak de rommel van een ander. Op een eigen wagen ben je zuiniger en de lasten bij een nieuwe wagen vallen doorgaans mee. We mogen op zijn minst van het college verwachten dat zij met een nauwkeurige omschrijving en argumentatie komen, waarom deze wagen geleasd moeten worden en dan heeft de raad zoals het hoort het laatste woord. Dat er spoed is geboden lijkt ons raadzaam." De wethouder de heer Westers antwoordt dat leasen de volgende voordelen biedt: de auto is verzekerd en bij vervanging heeft geen ander auto ingehuurd te worden. Deze kleine auto blijft op Vlieland, het is louter een financiële afweging. De heer Potiek vraagt of de raad alle ins en outs op papier kan krijgen. De voorzittter zegt hierop dat de discussie in de raad ging over wélke auto er op Vlieland moest komen, of de auto al dan niet geleasd zal worden is uitvoering, en hierover gaat het college. De heer Potiek zegt dat hij een financiële onderbouwing van het college wil zien waarin de verhouding tussen lease en koop duidelijk worden. De voorzittter zegt dit toe. Naar aanleiding van de besluitenlijst van 6 oktober vraagt de heer Veenstra naar het besluit inzake trekhutten. De voorzittter antwoordt dat het hier ging om een verzoek binnen een juridische procedure die al afgerond was, en waarop het college derhalve heeft besloten geen medewerking te verlenen. De voorzittter zegt punt 14 van de ingekomen stukken, de hoofdlijnennotitie van Minister Th. De Graaf inzake de direct gekozen burgemeester in de aandacht van de raad aan te bevelen. Naar aanleiding van punt 15 van de ingekomen stukken zegt de heer Potiek dat het traject inzake de medische keuring voor een invalidenparkeerkaart helemaal vast ligt, maar hij vraagt of hier toch niet iets aan te doen valt, want een keuring aan de wal kost 252,00. De voorzittter zegt dat het college hier naar zal kijken. 6. Vaststellen begroting 2004 Geacht college, Inleiding Ook dit jaar is de begroting in leesbaarheid en overzichtelijkheid wederom verbeterd ten opzichte van vorig jaar. We zijn hier blij mee; Het maakt het voor raadsleden en burgers een stuk makkelijker inzicht te krijgen in het financiële wel en wee van onze gemeente. We spreken daarvoor vooral onze dank uit richting de ambtelijke dienst!! Aan de hand van uw aanbiedingsbrief, de algemene beleidstoelichting bij de begroting 2004 en de in de beleidsbegroting opgenomen toelichting hebben we de begroting beschouwd. Algemeen - dualisme Voorzitter, we zijn weer een jaar verder met het functioneren in het duale stelsel. En we zijn een stapje verder gekomen; bijvoorbeeld, de commissiestructuur begint handen en voeten te 2 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 4