\(UcC^r^> 2 van 10 gemeente De voorzitter antwoordt dat hij begrip heeft voor de opmerking van de heer Kriesch en gaarne gebruik maakt van de mogelijkheid om dit met elkaar te bespreken en hij zegt de organisatie van dit gesprek aan de heer Kriesch over te laten. Vervolgens worden zonder hoofdelijke stemming de notulen van 27 oktober 2003 vastgesteld met inachtneming van de opmerkingen van mevrouw De Leng en de heer Kriesch. 5. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van het college van burgemeester en wethouders d.d. 21 oktober 2003, punt 6 en van 28 oktober 2003 punt 3 inzake de reconstructie van de Dorpsstraat zegt de heer Gieles dat er op 15 september een bijeenkomst is geweest met de klankbordgroep. Hier zijn diverse zaken besproken. Helaas heeft het anderhalve maand geduurd voordat er besluiten werden genomen. Na 15 september is de klankbordgroep niet meer op de hoogte gebracht. Hij wil graag weten wanneer dit wel gaat gebeuren en wanneer er nu begonnen gaat worden, zijns inziens had dit al rond deze tijd moeten gebeuren wil je in mei voorbij het gemeentehuis zijn, en ook wil hij graag weten hoe de burgers geïnformeerd zullen worden. Hij vindt het verdacht stil rond dit onderwerp. De voorzitter antwoordt dat er niets verdachts aan de hand is maar dat hij niet op de hoogte is van de uitvoeringsomstandigheden. Hij zal echter navraag doen naar de procedures, hoe deze in de tijd staan en of men zo snel mogelijk de raad hierover zal informeren. De heer Visser stelt voor om de commissie Dorpsstraat bijeen te roepen. De voorzitter zegt dat hij dit morgen als onderdeel van de B&W vergadering aan de orde zal stellen. Naar aanleiding van punt 7 van de ingekomen stukken, de brief van Milieudefensie, zegt de heer Gieles dat hij graag wil dat er in samenwerking met de school aandacht wordt geschonken aan de "Week van de vooruitgang 2004", welke gaat over mobiliteit, van 16 tot 22 september, bijvoorbeeld door die dag de kinderen niet met auto's naar school te laten brengen. Het is toch leuk om hier als auto-arm eiland aandacht aan te besteden. De voorzitter zegt dat hij dit verzoek zal bevorderen. Hij wil er echter wel op wijzen dat er ook veel ouders zijn die hun kinderen dagelijks op de fiets naar school brengen. Naar aanleiding van punt 12 van de ingekomen stukken, een uitnodiging van de Stichting Recreatiebelangen Vlieland vraagt de heer Gieles of het hier een openbare bijeenkomst betreft. Het is in ieder geval niet bekend onder de bevolking. De voorzitter antwoordt dat hij wel denkt dat het openbaar is, maar de organisatie ligt bij Stichting Recreatiebelangen Vlieland of Staatsbosbeheer en niet bij de gemeente. Vervolgens wordt besloten de ingekomen stukken voor kennisgeving aan te nemen. 6. Verordening op de raadscommissie De heer Gieles zegt dat het een duidelijke verordening is. Wat wel belangrijk is is artikel 7, wie vervangt de griffier? Dat moet wel iemand zijn die van de hoed en de rand weet. En niet op een manier van: "is er toevallig een ambtenaar vrij dan moet die dat maar even doen." De voorzitter zegt dat de raad hier zelf over gaat en dit via de griffier kenbaar kan maken. Mevrouw De Leng wijst op het missen van het woord "een" in artikel 7.3. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming de Verordening op de Raadscommissie vastgesteld. 7. Bespreken onderwerpen raadsagenda 2004 Mevrouw De Leng zegt verwacht te hebben dat er aan de hand van een lijst met punten, waar al overeenstemming was bereikt, besloten zou worden waaraan prioriteiten gesteld zouden worden. Maar er zit geen stuk bij dit agendapunt. Over de punten zelf hoeft niet meer gediscussieerd te worden. De voorzitter zegt hierop dat het hem goed lijkt om hierover het woord te wisselen met de stukken erbij. Het gaat om de kwaliteit van de punten en datgene wat wel en niet kan, bekeken vanuit het ambtelijk apparaat. Hij stelt voor het agendapunt te verschuiven naar 15 december 2003, zodat de griffier dit kan voorbereiden. Mevrouw De Leng vraagt of dit niet te laat is omdat de raad een aantal zaken al in januari aan de orde wil stellen.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 49