y<C Notulen van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 24 november 2003 Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) W.A. Gieles, J.H.E.M. de Leng, A.A. Kriesch, T.C. Oosterbaan, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser, J. Zuidenga, raadsleden R. A. Lanting, griffier M.F. van Randen-Horjus, F.E. Westers, wethouders Mr. B.P. Oosthoek, gemeentesecretaris Met kennisgeving afwezig: de heer C.J.M. Potiek 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vastellen agenda en mededelingen. De voorzittter deelt mee dat de Potiek met kennisgeving afwezig is. Vervolgens deelt hij mee dat er een verzoek is ingekomen van de voorzitter van de PvdA waarin hij vraagt om het agenderen van de agenda van de O.O.W.-bestuursvergadering van aanstaande zaterdag. De raadsleden hebben een envelop gekregen met de laatste agenda van de vergadering van aanstaande zaterdag. De voorzitter zal aan het begin van deze vergadering uiteen zetten dat het karakter van de vergadering enigszins veranderd is m.b.t. beslis-document of geen beslis-document. De powerpoint-presentie zoals die aanstaande zaterdag wordt gepresenteerd, is bijgevoegd. De voorzitter vraagt of het nu nog nodig is dit punt te agenderen. De heer Gieles zegt dat hij had begrepen dat de prenten van de powerpoint-presentatie toegezonden zouden worden, zodat de voorzitter ter plekke een verduidelijking had kunnen geven. De voorzitter zegt dat dit niet het geval is. Er is er één geweest maar de ontwikkelingen bij het O.O W. gaan snel en die is van een halfjaar geleden en niet meer actueel. Besloten wordt dat de agenda ongewijzigd wordt vastgesteld. 3. Spreekrecht burger Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Notulen raadsvergadering 27 oktober 2003 Tekstueel: Mevrouw De Leng zegt dat op bladzijde 12 staat een bedrag van 6.000 voor de roldeuren, dit moet zijn 16.000. Mevrouw De Leng merkt op dat het moeilijk is voor de notulist om met een geluidsinstallatie die te wensen overlaat de finesses van bepaalde discussies weer te geven. Zij verzoekt met spoed om aanschaf van een goeie geluidsinstallatie in de raadzaal. De voorzitter antwoordt dat dit zal gebeuren. Naar aanleiding van: Naar aanleiding van bladzijde 2 zegt de heer Gieles dat de toezegging is gedaan van een financiële onderbouwing van het besluit tot lease-koop van een vuilniswagen. Naar aanleiding van bladzijde 16 zegt de heer Veenstra dat hij toch wil dat er iets gedaan wordt aan de uitkeringstrekkers die best zouden kunnen werken. De voorzitter wijst erop dat het lastig is voor degenen die ambtelijk de wetgeving uitvoeren om dat in bestuurlijk opzicht snel te beoordelen. Het is een hele omslachtige en moeilijke wetgeving. Naar aanleiding van bladzijde 16 zegt de heer Kriesch dat bij zijn fractie de behoefte leeft om nog eens met het college te gaan praten over het probleem van de 'verborgen agenda's'. De voorzitter heeft al geprobeerd uitleg te geven maar dit is niet helemaal duidelijk overgekomen en zo kan het gevoel ontstaan dat het je integriteit aantast of iemand anders zijn/haar integriteit aantast. Dat er nog eens over gediscussieerd zou worden was ook afgesproken maar het is er nog niet van gekomen. Toch wil zijn fractie dat het van tafel moet. Als het een probleem is dat speelt dat willen zij graag eens praten over hoe het zo ver heeft kunnen komen en wat de oplossing kan zijn. 1 van 10

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 48