De raad van de gemeente Vlieland overwegende dat de artikel 19, lid 1 procedure uit 2000/2001 voor de Vliestroom is verwerkt in het bestemmingsplan Correctieve en partiële herziening van het bestemmingsplan Oost-Vlieland bebouwde kom 1998; op 16 juli 2002 een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor de bouw van een appartementen hotel de Vliestroom; deze aanvraag in strijd is met de gebruiksbepaling van het bestemmingsplan; meewerken aan deze aanvraag alleen mogelijk is door het voeren van een nieuwe procedure ex artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening; het uiterlijk van het gebouw niet wijzigt, op een kleine wijziging ten aanzien van de ingang aan de noordzijde; het mogelijke voornemen om mee te werken aan deze vrijstellingsprocedure ter inzage heeft gelegen van 5 augustus tot 2 september 2002 tegen dit voornemen een drietal zienswijzen zijn ingebracht; de aanvrager heeft aangegeven dat door het sluiten van een privaatrechtelijke overeenkomst met kettingbeding met eventuele kopers van appartementen hij zorg wil dragen voor continuering van de verhuur van deze appartementen en op deze manier aan een deel van de zienswijzen tegemoet kan worden gekomen; de overige zienswijzen ongegrond kunnen worden verklaard; op 27 januari 2003 een Voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de WRO voor dit gebied genomen is en dat deze vrijstellingprocedure niet strijd met dit voorbereidingsbesluit. gelet op de de Wet op de Ruimtelijke Ordening; het bestemmingsplan Correctieve en partiële herziening Bestemmingsplan Oost-Vlieland Bebouwde kom 1998; BESLUIT 1mee te werken aan een vrijstellingsprocedure ex artikel 19, lid 1 WRO om het gebruik van 100% appartementen mogelijk te maken; 2. ais er in de vervolgprocedure geen zienswijzen worden ingediend de afdoening van de procedure in handen te stellen van het college van burgemeester en wethouders; aldus vastgesteld in de vergadering van de raad van de gemeente Vlieland van 24 november 2003 de griffier de voorzitter R.A.Lanting R.D.van der Mark

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 32