VJClcCc^) V extra bedden beschikbaar gesteld. Het aantal bedden van het appartementencomplex is niet gewijzigd ten opzichte van het aantal bedden in de aanvraag voor het hotel. Het lijkt ons dus niet bezwaarlijk om aan de gewijzigde aanvraag voor de Vliestroom mee te werken. Geadviseerd wordt om de ingediende zienswijzen niet gegrond te verklaren. Op verzoek van de aanvrager heeft deze aanvraag enige tijd stil gelegen. Nu ligt er het verzoek deze aanvraag weer op te pakken. Omdat deze aanvraag niet valt onder de categorie aanvragen waarbij burgemeester en wethouders de aanvraag mogen afdoen, moet uw raad een principe-besluit nemen over het meewerken aan deze vrijstelling van het bestemmingsplan ten aanzien van het gebruik voor de appartementen. Het uiterlijk van de Vliestroom blijft gelijk, met een kleine uitzondering van de ingang aan de noordzijde van het gebouw. De aanvrager heeft voor de wijziging in appartementen gekozen omdat het risicoprofiel voor appartementen gunstiger is dan voor hotelkamers. Door het sluiten van een privaatrechtelijke overeenkomst met kettingbeding met eventuele toekomstige kopers, waarin wordt opgenomen dat de apparrtementen moeten worden verhuurd, geeft de aanvrager aan er voor te willen zorgen dat de appartementen blijvend worden verhuurd. Dit mag niet meer in een publiekrechtelijke regeling (zoals de vrijstelling) worden opgenomen. Deze procedure staat niet op gespannen voet met het door u op 27 januari 2003 genomen voorbereidingsbesluit voor dit gebied. Dit voorbereidingsbesluit is destijds genomen om eventuele andere ontwikkelingen dan de Vliestroom in de hand te kunnen houden. Wij stellen u voor een principe-besluit te nemen in deze artikel 19, lid 1 procedure en de afdoening van de procedure in handen van ons college te leggen als er geen verdere zienswijzen in deze procedure worden ingebracht. Oost-Vlieland, Burgemeester en wethouders van Vlieland, R.D. van der Mark, burgemeester Mr. B P. Oosthoek, secretaris

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 31