jjecorr igeerd exemplaar Raadsvergadering 24 november 2003 Agendapunt 8 Onderwerp Principebesluit inzake artikel 19, lid 1 procedure de Vliestroom Aan de leden van de raad der gemeente Vlieland, Na een artikel 19 lid 1 WRO procedure voor de Vliestroom in 2000/2001 is dit plan opgenomen in het bestemmingsplan Correctieve en partiële herziening van het bestemmingsplan Oost-Vlieland bebouwde kom 1998, dat op 24 juni 2002 door uw raad werd vastgesteld. De procedure is destijds gevoerd op tekeningen ten behoeve van de vrijstellingsprocedure. Op 16 juli 2002 hebben wij de officiële aanvraag om bouwvergunning ontvangen. Bij toetsing van deze aanvraag bleek dat de aanvraag afweek van het oorspronkelijke plan. In dit oorspronkelijke plan bevatte het plan voor het overgrootte deel hotel kamers. In de definitieve bouwaanvraag zijn deze gewijzigd in appartementen (hierdoor is ook een restaurant gedeelte vervallen). Bij toetsing aan het bestemmingsplan bleek dat de definitieve aanvraag in strijd is met de gebruiksbepalingen van het bestemmingsplan. Artikel 8 onder F2 bepaalt dat het gebruik van de gronden en bouwwerken op zodanige wijze moet plaatsvinden dat het aantal logiesplaatsen in appartementen per pension, per hotel of per hotel-restaurant niet meer dan 40% mag bedragen van het totaal aanwezige aantal logiesplaatsen. De aanvraag om bouwvergunning gaat uit van een percentage van 100% appartementen. Voor het wijzigen van dit percentage is geen binnenplanse vrijstelling opgenomen. De bouwaanvraag kan dus alleen worden vergund als eerst vrijstelling is verleend van het bestemmingsplan overeenkomstig artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Dit is aan de aanvrager meegedeeld. Ter voorbereiding is het voornemen om mee te werken aan deze vrijstelling gepubliceerd op grond van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De aanvraag heeft ter inzage gelegen van 5 augustus tot 2 september 2002. Binnen deze termijn zijn een drietal zienswijzen ingebracht. 1zienswijze van de heer Y.Bosma, Duinweg 1 De heer Bosma geeft aan bezwaar te hebben tegen de achteruitgang en verwacht overlast van appartementsgasten. Ook in het eerste plan waren aan de noordzijde van het complex twee deuren gepland. Ook de hotelgasten konden aan die zijde het pand verlaten. Van toename van overlast is dan ook geen sprake. 2. zienswijze van de Stichting werkgroep Vlieland De stichting is van mening dat een hotel meer arbeidsplaatsen biedt dan een appartementencomplex en dat daarom de voorkeur moet worden gegeven aan een hotel. Daarnaast is de Stichting bevreesd dat de apparrtementen zullen worden verkocht en dan niet in de verhuur worden gebracht. De aanvrager heeft de bestemming van hotel naar appartementen mede veranderd omdat hij voor een hotel moeilijk voldoende personeel kan krijgen op Vlieland, een probleem waar veel ondernemers mee zitten. Ten aanzien van de verkoop van appartementen wordt verwezen naar het vervolg van dit raadsvoorstel, waarin de aanvrager toezegt hiervoor een privaatrechtelijke overeenkomst af te sluiten met mogelijke kopers. 3. zienswijze van de heer H.J.Vrielink, Sparrenlaan 6 Ook de heer Vrielink is van mening dat een hotel meer arbeidsplaatsen biedt dan een appartementencomplex. Ven/vezen kan worden naar de reactie van de SU/V, waarbij wel moet worden opgemerkt dat de heer Vrielink in zijn zienswijze uitgaat van een appartementencomplex zonder restaurant, terwijl de aanvraag een complex met restaurant bevat. Ook is de heer Vrielink bang dat bij verkoop de appartementen niet worden verhuurd. Verwezen kan worden naar hetgeen hierover is gezegd bij de zienswijze van de Werkgroep Vlieland. Als laatste haalt de heer Vrielink een brief van burgemeester Langenberg aan over de verkoop van appartementen ten tijde van de verkoop van Eureka. In deze brief wordt een duidelijke verwijzing gemaakt naar de stabilisatiegedachte. Binnen het Structuurplan "Visie voor Vlieland" spreekt men over uitbreidingsmogelijkheden voor bestaande accommodaties in de kom. Binnen deze mogelijkheid heeft u voor de Vliestroom een aantal

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 30