3 Bij de aanvang van de vergadering stelt de raadscommissie de agenda vast. Op voorstel van een lid kan de raadscommissie bij de vaststelling van de agenda onderwerpen aan de agenda toevoegen of van de agenda afvoeren; 4 Wanneer de raadscommissie een onderwerp of voorstel onvoldoende voor de beraadslaging voorbereid acht, kan zij aan het college of de burgemeester nadere inlichtingen of advies vragen. De raadscommissie bepaalt in welke vergadering het onderwerp of voorstel opnieuw geagendeerd wordt; 5 Op voorstel van een lid kan de raadscommissie de volgorde van behandeling van de agendapunten wijzigen. Artikel 13 Ter inzage leggen van stukken 1 Stukken, die ter toelichting van de onderwerpen of voorstellen op de agenda dienen, worden gelijktijdig met het verzenden van de schriftelijke oproep voor een ieder op het gemeentehuis ter inzage gelegd. De voorzitter maakt van de terinzagelegging melding in de openbare kennisgeving, bedoeld in artikel 14. Indien na het verzenden van de schriftelijke oproep stukken ter inzage worden gelegd, wordt hiervan mededeling gedaan aan de leden en zo mogelijk in een openbare kennisgeving; 2 Het origineel van een ter inzage gelegd stuk wordt niet buiten het gemeentehuis gebracht; 3 Indien voor stukken op grond van artikel 86, eerste en tweede lid, van de Gemeentewet geheimhouding is opgelegd, blijven deze stukken in afwijking van het eerste lid, onder berusting van de griffier en verleent de griffier een lid inzage. Artikel 14 Openbare kennisgeving 1 De vergadering wordt op de zaterdag voorafgaande aan de raadscommissie-vergadering door aankondiging in het gemeentelijk informatiebulletin en op de internet-site van de gemeente Vlieland ter openbare kennis gebracht; 2 De openbare kennisgeving vermeldt: a de datum, aanvangstijd en plaats van de vergadering; b de wijze waarop en de plaats waar een ieder de agenda en de daarbij behorende stukken kan inzien; c de mogelijkheid tot het uitoefenen van het spreekrecht als bedoeld in artikel 17. Paragraaf 2 Orde der vergaderingen Artikel 15 Presentielijst Bij binnenkomst in het gemeentehuis tekent ieder lid onmiddellijk de presentielijst. Aan het einde van elke vergadering wordt die lijst door de voorzitter en de griffier door ondertekening vastgesteld. Artikel 16 Opening vergadering; quorum 1 De voorzitter opent de vergadering op het vastgestelde uur, indien meer dan de helft van het aantal zitting hebbende leden aanwezig is; 2 Wanneer een kwartier na het vastgestelde tijdstip niet het vereiste aantal leden aanwezig is, bepaalt de voorzitter onder verwijzing naar dit artikel, na voorlezing van de namen van de afwezige leden, dag en uur van de volgende vergadering, op een tijdstip dat ten minste vierentwintig uur na het bezorgen van de schriftelijke oproep is gelegen; 3 Op de vergadering, bedoeld in het tweede lid, is het eerste lid niet van toepassing. De raadscommissie kan echter over andere aangelegenheden alleen beraadslagen, indien blijkens de presentielijst meer dan de helft van het aantal zitting hebbende leden aanwezig is. Artikel 17 Spreekrecht burgers 1 Na de opening van de vergadering kunnen andere aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen; 2 Het woord kan niet gevoerd worden over: a een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft opengestaan; b benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen; c een gedraging waarover een klacht ex artikel 9:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan of kon worden ingediend.

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 26