gecreeerd worden. Verstandig zou zijn hier wel een bedrag voor te begroten,want het zal ongetwijfeld een behoorlijke uitgave worden. Punt 55: Uitbreiding formatie openbare werken. Het is niet geheel duidelijk waarom hier structureel 21.000,- nodig is. Op het oog blijft de werklast gelijk en blijft deze functie gemiddeld 3 dagen in de week. Als er nu 3 dagen in de week gewerkt wordt, is er dan niet weer een tijdelijk invalkracht in de zomer nodig. Wij wensen een duidelijker omschrijving van deze vacature met uitleg van werklast en benodigde uren! Blz. 7 Rente en afschrijvingen: De verkoop activa Posthuis dient voor 1 januari 2004 te geschieden. Aller eerst is onze fractie benieuwd naar het totale kostenplaatje van deze activa gedurende de jaren dat deze activa in bezit van de gemeente is. Tevens willen wij een duidelijk beeld hebben over de afspraken die gemaakt zijn met SBB over natuurcompensatie in het kader van ontwikkelingen op het oostelijk deel van Vlieland. Blz.8 Óverleg Orgaan Waddeneilanden: Wij willen van het College nu eens zichtbaar gemaakt zien wat alle daadwerkelijke kosten incidenteel en structureelzijn die gemaakt werden en worden ten aanzien van deze "Samenwerking". Tevens willen wij een secure omschrijving van alle afspraken die gemaakt zijn over samenwerking, al of niet reeds gerealiseerd, en op welk gebied. Blz. 8 Belastingen: Het is bekend dat de fractie van de PvdA de recente verhoging van onze toeristenbelasting te extreem vond.Bovendien stijgt het aantal overvaarten nog steeds, dus ook hiervan extra inkomsten. Het College maakt gewag van enige jaren op hetzelfde niveau houden. Onze fractie zal met een initiatiefvoorstel komen om de toeristenbelasting voor 3 jaren te bevriezen. Blz. 9 OZB: Het College gaat er voorhand vanuit dat de wijziging van de wet WOZ een structureel negatief effect zal opleveren. Er is ons inziens op dit moment nog niet een reden om daar vanuit te gaan mits het College meer weet. Blz. 10/11 Precariorecht: Onze fractie heeft geen enkel probleem met de voor gestelde 100% verhoging. Wij zijn echter niet van mening dat er een nieuwe ingewikkelde grondslag voor precariorecht moet komen. Dit geeft nog veel meer werk en dat gebeurd dan toch niet. Misschien dat er een differentiatie moet komen afhankelijk van de nering. Handhaven is het woord en consequent. We kunne nu alweer de nodige hekwerken belemmerend voor de voetganger, zien die daar helemaal niet mogen staan. HANDHAVEN!!!! Blz. 11 Hondenbelasting: Zoals we al in de inleiding gemeld hebben moet de kwijtschelding voor hondenbelasting mogelijk blijven. Eveneens zijn wij tegen het verhogen van deze belasting voor 2e enz. honden. Een initiatiefvoorstel wordt bijgevoegd. Wel vinden wij dat er meer aandacht besteed moet worden aan het opruimen van hondenpoep en het informeren van wat wel en niet is toe gestaan. Wij denken aan een bijsluiter bij aanschaf bootkaartje hond in Harlingen. Bv. Poepzakjes bij vuilcontainers met duidelijke informatiebordjes en strafmaatregelen bij niet juist handelen. Ook hier handhaven maar ook aanspreken op verkeerd gedrag. Blz. 13 Risico,s:Evenals het College ziet onze fractie risico,s en onduidelijkheden bij mogelijke projecten de komende jaren. Belangrijk is natuurlijk dat we de tering naar de nering zetten maar dat snapt iedereen. In dit licht zijn er enkele risico,s genoemd Zoals Duinwijck, Boereglop/Middenweg,Investering Gemeentehuis en wegenonderhoud. We praten hier natuurlijk over grote investeringen die binnen een reguliere jaarbegroting nauwelijks samen te vatten zijn. Gevreesd moet worden dat voor deze projecten een groot aantal jaren benodigd zullen zijn en dat er duidelijke prioriteiten moeten worden gesteld door de Raad. Voor wat betreft de diverse Leader+- projecten zal mogelijk ook een pas op de plaats gemaakt moeten worden. Natuurlijk beseffen wij deze opsomming slechts klein gedeelte is van het totale budget binnen onze gemeente. Wij zijn vinden het beleid de laatste jaren zeer sober, maar zijn er tevens van door drongen dat er goed op de centen wordt gepast. Het is zeer moeilijk manoeuvreren met de weinige financiële ruimte maar enige creativiteit doet soms wonderen. In zijn algemeenheid vindt onze fractie dat het ingezette verkeersbeleid gecontinueerd moet worden, middels regelmatige steekproeven. Verderde herinrichting Dorpsstraat: deze en de omgeving laten steeds meer overlast zien van gestalde fietsen. Een oplossing is dringend gewenst. De bootverbinding van Doeksen blijft aanleiding geven tot enige opmerkingen. De rederij probeert creatief oplossingen te vinden rond het weekend, maar of die afdoende zijn betwijfelen wij. Wij zijn nog steeds van mening en de toename van het aantal overvaarten versterkt ditdat de week rond 3 reguliere afvaarten gewenst zijn en dan het gehele jaar. In de Raadsvergadering van november, vooraf besproken in het seniorconvent, zal onze fractie enige bespreekpunten laten agenderen zoals:Voorjaarsnota, wijziging structuurplan, burgerjaarverslag, nieuw systeem woningtoewijzing en uitbreiding basisschool inclusief kinderopvang en bibliotheek. Gekoppeld aan deze begroting zal de fractie van de PvdA twee initiatiefvoorstellen indienen Betreffende de toeristenbelasting en hondenbelasting. Onze fractie zal zich blijven inspannen voor een goed functionerend eilander bestuur met een optimale burgerparticipatie. Mede met de altijd aanwezige bereidheid van onze ambtenaren zullen we trachten hier 11 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 13