RO Dat het dualisme nog niet zo goed uit de verf komt, is niet zo vreemd. Onze fractie heeft wel het gevoel dat wij op de goede weg zijn. De binnenkort in te stellen algemene Raadscommissie kan hier een belangrijke bijdrage leveren. Wij zijn ons bewust dat er veel binnen het gemeentehuis wordt besproken, geregeld en mogelijk besloten zonder dat de Raad hiervan op de hoogte is. Wij zullen daar als Raad zelf harder aan moeten trekken en dat gaat gebeuren ook! Voorbeelden van Burgerparticipatie zijn aantoonbaar, maar nog niet genoeg. Wij zijn nog wat huiverig om al die middelen te gebruiken die ons ten dienste kunnen staan. Natuurlijk is hiervoor ook de belangstelling en de bereidheid van de Vlielander burger onontbeerlijk. Binnen het nu geldende duale systeem kunnen wij alle financiële consequenties niet geheel behappen en zal steun middels een soort van rekenkamer gewenst zijn. Tot slot van deze inleiding willen wij ook wel iets zeggen over de in de nabije toekomstgekozen burgermeester. Ook de PvdA is hier een voorstander van ook al kan je afvragen of dit goed uitpakt bij een kleine Gemeente als Vlieland. Voorzitter wij zijn niet van plan om zoals andere jaren onze opmerkingen via hoofdgroepen te poneren maar zullen onze zienswijze vooral synchroon laten lopen met het gewenst beleid voor 2004. Het project hotel bij de haven ofte wel verblijfsrecreatie bij de haven is nu definitief van de baan en ondanks de voordelen die locatie Vliestroom voor inbreiding zou kunnen bieden, zijn de financiële consequenties niet direct te doorgronden en vol risicos. Wat er nu dient te gebeuren met de locatie Vliestroom en de gewenste gebruiksmogelijkheden van dit nieuw te bouwen hotel wil onze fractie al wel een schot voor de boeg geven. Voor ons komt indien sprake zal zijn van een nieuwe artikel 19 procedure mede door de komende sluiting van het CSK de werkgelegenheid van Vlieland op de eerste plaats. Het zal duidelijk zijn dat een hotelfunctie meer werk oplevert dan een appartementengebouw! Het project haven/bedrijventerrein zal voortgang moeten vinden in 2004 ook al is het dit moment erg stil. Dat hiervoor gelden nodig zijn uit de leader+ -pot is duidelijk maar hierdoor zullen wel terug houdend moeten zijn naar andere projecten toe. Eerst het een afmaken voordat met het volgende begonnen gaat worden Voor wat betreft de bouw verblijfsvoorzieningen camping Stortemelk die eveneens in 2004 gestalte moet krijgen zal toch eerst de normale inspraakprocedure moeten plaats vinden en dan niet in de laatste plaats het informeren en bespreken met de Raad. NIEUWE BELEIDSVOORNEMENS Deze beleid voornemens zijn natuurlijk korte termijn denken en uitvoeren. Als we het over beleid hebben dan denken wij toch eerst aan iets dat je voor de langere termijn maakt. De Raad zal hierbij alert moeten zijn t.a.v. de toekomstige begrotingswijzigingen want daar worden de gelden beschikbaar gesteld voor deze voornemens. Het College laat blijken lering getrokken te hebben uit de beraadslaging bij het vast stellen van de begroting voor 2003. Op voorhand legt de fractie van de PvdA de vinger aan de pols bij de volgende beleidsvoornemens: Punt 18 t/m 23: De diverse onderhoudsplannen en budgetten voor de Gemeentelijke gebouwen en de woningen van het woningbedrijf. Onze fractie vond de ervaringen met die instanties die in het verleden onderhoudsplannen opgesteld hadden niet zo geweldig en vooral niet met de uitvoering of naleving hiervan. Nu wordt er weer een nieuw plan opgesteld overigens hebben wij het volste vertrouwen in de onlangs aangestelde ambtenaar ten aanzien hiervan maar het plan is nog niet gereed doch de budgetten wel?? Nu we even bij het woningbedrijf aangeland zijn, willen wij onze voorkeur uitspreken voor een nieuw woningtoewijzingsysteem. De discussie die in de Raad gevoerd moet gaan worden zullen later nader agenderen. Overigens is nieuwe vloerbedekking in het gemeentehuis geen overbodige luxe en wij adviseren vooral op de plaats van de hakken van onze Voorzitter extra versteviging aan te brengen. Punt 24:Tevreden is onze fractie met een verder invulling van onze strandbewaking, die nu voldoet aan de volledige termijn van zomerschoolvakanties. Punt 26: Wij zijn benieuw naar de nader uit te werken plannen voor integratie verbouw en uitbreiding van basisschool met kinderopvang en nu voor onze fractie nieuw mogelijk verdere uitbreiding met de bibliotheek. Het moet natuurlijk niet betekenen dat allerlei plannenmakerij die verder gaan dan integratie basisschool en kinderopvang de voortgang van deze integratie ernstig gaat belemmeren en vertragen. Punt 35: Wie betaalt de kosten van het RBOI hotelplan haven?? Punt 40: Project Boereglop/Middenweg: Wij zijn toch wel erg benieuw naar de exploitatieramingen ten aanzien van dit project. Er moet nu toch het een en ander duidelijk zijn en wij vinden dat bij deze risicovolle projecten de Raad beter en vroeger geinformeerd moeten worden. Punt 48 Archiefruimte: Aanvankelijk was de uitbreiding archiefruimte in de verbouw van het gemeentehuis mee genomen. Nu dat een aantal jaren op zich laat wachten moet er elders ruimte 10 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 12