De voorzittter antwoordt dat in verband met het samenwerkingsproject de gemeente op heeft moeten geven welk bedrag er uit wordt getrokken voor juridische bijstand. Dit is echter de ene keer weinig en de andere keer veel, dus dat is niet te zeggen. Soms kun je zaken wel voorzien zoals Duinwijck, alhoewel hier een aparte post voor is opgezet, en soms gebeurt het uiteindelijk toch niet. De heer Potiek zegt de berekening voor het precariorecht nogal ingewikkeld te vinden. De wethouder de heer Westers legt uit dat het aantal vierkante meters het tarief bepaalt. Een tarief van 30 per m2 is niet hoog in vergelijking met andere gemeenten. De heer Veenstra zegt dat zijn fractie met het inleveren van grof huishoudelijk afval en tuinafval bedoelde dat als iedereen zelf zijn afval inlevert dit manuren scheelt bij de buitendienst. De heer Westers zegt dat die manuren beschikbaar zijn dus dat je ze dan wel ergens anders moet inzetten. De heer Veenstra vraagt naar het nieuwe dak op de brandweergarage. De wethouder de heer Westers antwoordt dat er nu een dak is aangebracht waarop eventueel nog een verdieping kan worden gebouwd in de toekomst. Vervolgens schorst de voorzitter om 18.20 uur de vergadering. De vergadering wordt heropend om 19.00 uur. De heer Visser zegt inzake de verblijfsrecreatie aan de haven dat er door de raad veel vragen zijn gesteld aan het college, ook over de locatie Vliestroom. In de beantwoording werd echter altijd de nadruk gelegd op het hotel bij de haven, en dat bedoelt zijn fractie met dat het zorgvuldiger had gekund. De heer Visser vraagt waar de voorzitter op doelt als hij het heeft over 'verborgen portefeuilles'. In zijn fractie is er altijd open over gesproken en volgens hem is de hele besluitvorming zo doorzichtig geweest als maar zijn kan. Voor wat betreft het Tromp's Huys zegt hij dat de grootste post van 173.000,- wordt toegerekend aan de Algemene Dienst. Als je dit omzet naar salariskosten voor twee personen die daar werken dan zijn dit wel heel goed betaalde banen. Zijn fractie wil graag horen waaruit deze post is samengesteld. Ook wil zijn fractie graag nog een reactie op hun paragraaf over efficieny en bedrijfsvoering. Mevrouw De Leng zegt dat haar fractie, net als die van de PvdA, erg hecht aan het jaaroverzicht. In een kwetsbare gemeente is het juist van belang dat er een goede planning is.Een jaaroverzicht met een aantal punten daarop wil niet zeggen dat de raad de ambtelijke dienst aan het werk zet, binnen het duale stelsel gaat ook de raad daarmee actief aan het werk en het kan zijn dat een onderwerp in een raadscommissie behandeld wordt. Onderwerpen die de raad graag op het jaaroverzicht zag zijn: het onderzoek school- bibliotheek-kinderopvang (wat de raad graag erg vroeg in het jaar behandeld wil zien), de voorjaarsnota, structuurplan (een aanzet om het structuurplan te herzien), de evaluatie van het aanbestedingsbeleid, het ouderenbeleid, het jongerenbeleid, het vekreersbeleid, de CSK-problematie, het doorlichten van de efficiency van de gemeente, het OOW, de herbenoemingsprocedure van de burgemeester, het hondenpoepprobleem, het burgerjaarverslag (waarvan haar fractie wil dat er op gelet wordt dat het het volgende jaar anders gaat dan het afgelopen jaar). De voorzittter zegt dat het goed is om deze punten schriftelijk aan het college te overleggen. De fractie van het ABV heeft geen opmerkingen meer. De heer Gieles zegt dat de kwestie rond het hotel al is besproken door de heer Visser. De fractie van de PvdA is van mening dat er wel degelijk argumenten zijn gegeven. Hij merkt op dat hij graag wil dat het college, in het kader van de renovatie van de Dorpsstraat, nadenkt over het fietsenprobleem in de Dorpsstraat. Voorts vraagt hij wat er bedoeld wordt met de twee voorstellen van Staatsbosbeheer. Aangaande het Tromp's Huys zegt de heer Gieles het jammer te vinden dat het college niets gedaan heeft met de suggesties van de raad om te bezuinigen door middel van een iets minder zware vacature uit te zetten. De heer Potiek vraagt of de bibliotheek, als deze in het schoolgebouw komt, nog wel goed te bereiken is voor gasten. Betreffende het OOW zegt de heer Potiek dat de voorzitter het wel hard stelt, hij stelt kennelijk het OOW zélf ter discussie. 15 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 29