Wie maakt de aanbiedingsbrief? Voorheen was dat de burgemeester. Het gaat hier om beleid, dus eigenlijk zou de raad het moeten doen. Maar dan zetje er alleen de meest prangende zaken in voor het komende begrotingsjaar. De drastische bezuinigingsmaatregelen in de rijksbegroting hebben nogal gevolgen voor de gemeentefinancien. Van de bijdrage die de gemeente onvangt uit het Gemeentefonds zal wel 10% afgaan. Maar daarnaast stoot het rijk beleid af en dat gaat in de papieren lopen. Met de constatering in de aanbiedingsbrief dat de verzorgingsstaat ten grave wordt gedragen is geen politiek statement neergezet, maar een feit vastgesteld op basis van wat de regering zegt over individuele verantwoordelijkheid en op basis van wat je kunt zien op televisie en kunt lezen in de krant. Bestuur heroverweegt geen beleid maar het bestuur zal de raad aangeven om lopend of voorgenomen beleid te continueren of aan te passen. Maar de raad zal de vraag gesteld worden welk beleid heroverwogen zal moeten worden. Voor wat betreft Duinwijck heeft het college al tegen de Geduputeerde gezegd dat de gemeente zijn verantwoordelijkheid zal nemen. Er wordt gewerkt aan een oplossing en dit beleid wordt uitgevoerd in de samenhang van het college. Voor wat betreft de procedure verblijfsrecreatie haven - Vliestroom zegt de voorzitter dat hij niet ziet hoe de procedure anders geweest had moeten zijn. Hij zegt niet te snappen waarom hier in maart mee begonnen zou moeten worden. Het huidige structuurplan stamt uit 1998 en is dus nog niet zo oud. Alle bestemmingsplannen zijn inmiddels vernieuwd op basis van dit structuurplan. Hij zegt met de raad te willen praten over hoe te komen tot een vernieuwing van het Structuurplan binnen 10 jaar, dus voor 2008, en dan meteen alle bestemmingsplannen mee te nemen. Inzake de sluiting van het CSK is, toen de gemeente hierover geinformeerd werd, ook gezegd dat de basis wel blijft bestaan. De mensen zullen zijn vertrokken in april 2004, daarna bekijkt een commissie wat er met de gebouwen gaat gebeuren. De gemeente kan hierin zijn stem laten horen. De forse verhoging van de post brandweer komt voort uit het feit dat er aan de vrijwillige brandweer, GHOR en ambulancepersoneel zulke hoge eisen worden gesteld, dat de kwaliteit de vrijwilligheid voorbijstreeft. Gevolg is dat men óf afhaakt óf kijkt naar de beloningsstructuur. Maar uitgangspunt is een basisbezetting van de brandweer. Aangaande de stedebouwkundige opzet voor een nuonlokatie: hierover staat voldoende in het structuurplan om het tot op zekere hoogte vast te leggen. Maar het kan ook in 2005. Inzake het project Boerenglop/Middenweg zegt de voorzitter dat de gemeente niet als projectontwikkelaar zal optreden. Voor wat betreft het OOW zegt de voorzitter dat het alleen maar geld kost. Dat komt omdat het uitgangspunt is verbetering van de functie van de gemeente naar de burger toe, en niet besparing op kosten. Aangaande de uitbreiding van de begraafplaats zegt de voorzitter dat de goedkeuring door de Gedeputeerde werd onthouden omdat er niet in natuurcompensatie werd voorzien. Hij zegt echter te verwachten dat men er wel uitkomt. Over het Tramp's Huys zegt de voorzitter dat er lopend beleid is: het Tramp's Huys is opgestuwd tot een gerenommeerd museum en het is belangrijk om het op dit niveau te houden. Daarvoor is een kwalitatief goed iemand nodig. Ook de exploitatie van de reddingbootschuur en de restauratie van het oude gemeentehuis zal onder de nieuwe beheerder vallen. De functie wordt dus breder. Het is belangrijk het culturele erfgoed van Vlieland in stand te houden en niet af te glijden tot een verzameling curiosa. Inzake het terrein nabij het Posthuys zegt de voorzitter dat, toen de gemeente aan SBB toestemming vroeg om dat te kopen, SBB een brief stuurde waarin stond dat er 75.000,- erfpacht per jaar zou moeten worden betaald en er bovendien natuurcompensatie plaats moest vinden. Dit is echter al gebeurd en dat staat ook In het structuurplan. Dus dit is inmiddels rechtgezet. Het wachten is nu op twee voorstellen voor openbare verkoop. In tweede termijn vraagt de heer Visser om een toelichting op de post van 12.000,- RBOI voor het hotelplan. De voorzittter antwoordt dat dit de afspraak was. Vervolgens vraagt de heer Visser om een toelichting op het budget voor de externe juridische bijstand. 14 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 28