invulling aan te geven. Wij danken hiermee allen die de taak van de fractie van de PvdA proberen te verlichten." De voorzittter meldt dat de fractie van de PvdA twee initiatief-voorstellen heeft ingediend inzake de toeristenbelasting en de honden van gasten. De voorzittter schorst de vergadering om 16.22 uur. De voorzitter heropent de vergadering om 17.15 uur. De voorzittter deelt mee dat de heer Oosterbaan inmiddels aanwezig is. De wethouder mevrouw Van Randen krijgt het woord. Zij zegt dat voor de vorige begrotingsvergadering het beleid inzake de kinderopvang is vastgesteld. Belangrijk hierbij een voortzetting van het beleid. Van belang was de fusie tussen het kinderdagverblijf en de peuterspeelzaal en dit alles onder één dak te brengen op de lokatie basisschool. De fusie is inmiddels gerealiseerd, maar de locatie nog niet, omdat het college zich gesteld zag voor andere problemen zoals kosten bibliotheek en de uitbreiding van het gemeentehuis. Ook de Noordwester was nog even in beeld. Het college wil nog steeds dat de kinderopvang op de locatie van de OBS wordt gerealiseerd en eventueel integratie van de bibliotheek in de school. In de huidige bibliotheek kan dan misschien de uitbreiding van het gemeentehuis worden gerealiseerd. Dit wil het college als een totaal project laten onderzoeken. Eerdere plannen zijn nog niet totaal uitgewerkt, dus het college verwacht niet dat dit nieuwe plan de zaak zal vertragen. Op de vraag van de WD zegt de wethouder dat de budgetten renovatie bibliotheek en schilderwerk basisschool wel zijn opgenomen in de begroting in afwachting van verdere plannen. Op de vraag van het ABV inzake de notitie zwaar verkeer zegt de wethouder dat gestreefd wordt hierop terug te komen in de raadsvergadering van november. Vervolgens krijgt de wethouder de heer Westers het woord. Inzake de suggestie om de parkeerplaats bij het ketelhuis van Duinwijck aan de Willem de Vlaminghweg mee te nemen bij het herstraten van de Willem de Vlaminghweg zegt hij dat het college deze suggestie overneemt. Inzake de suggestie om een grasmaaier met hakselaar aan te schaffen zegt hij dat na overleg met Openbare Werken blijkt dat er in dat geval veel vaker gemaaid zo moeten worden waardoor dit, door hogere arbeidskosten, geen besparing oplevert. Inzake de post voegwerk MAVO zegt de wethouder dat deze groot is, maar beter te royaal begroot dan dat later blijkt dat er geld tekort is. Voor wat betreft de aanbesteding zijn er al in een eerder stadium aan de raad toezeggingen gedaan. Voor wat betreft de reconstructie van de Dorpsstraat zegt de wethouder dat er naar gestreefd wordt dat het gedeelte tot aan het gemeentehuis klaar is vóór Pinksteren en dat na Pinksteren het gedeelte gemeentehuis - West Endt gedaan wordt. Maar er zal altijd rekening moeten worden gehouden met eventueel vorstverlet. Inzake het rioolapparaat zegt de wethouder dat dit volgens Openbare Werken wél regelmatig wordt gebruikt en dat het huidige apparaat niet meer te gebruiken is doordat er in Duinwijck en in de Dorpsstraat grotere rioolbuizen zijn geplaatst. Er zal dus toch een nieuw apparaat aangeschaft moeten worden. Aangaande de begrote €16.000,- voor de roldeuren bij gemeentewerken zal gestreefd worden naar een lager bedrag maar zoals het er nu uit ziet zal het toch zoveel gaan kosten. Voor wat betreft de uitbreiding in formatie bij groenbeheer zegt de wethouder dat, nu nieuwe wetgeving voorschrijft dat je iemand niet twee maal achter elkaar in de WW kunt laten gaan, de afspraak is gemaakt dat er iemand wordt aangenomen voor 0,6 fte, en dat deze in de zomer 4 dagen zal werken en in de winter 1 a twee dagen. Mocht er echter iemand uitvallen in de zomer dan is deze persoon ook de 5e dag inzetbaar. Inzake de hondenbelasting zegt de wethouder dat iedereen het er over eens is dat deze moet worden gehandhaafd. Intern is ook nagedacht over wat er gedaan kan worden aan de hondenpoepoverlast, en gedacht wordt aan stickers op afvalbakken dat hier ook de hondenuitwerpselen in gedeponeerd moeten worden. Voor wat betreft de afvalpers en -auto zegt de wethouder dat de pers in week 44 opgebouwd wordt en dat de auto daarna in gebruik wordt genomen. 12 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 26