ALGEMENE BESCHOUWINGEN VAN DE PVDA gedaan moeten worden en nog een aantal die we in de toekomst willen realiseren. Lokatie Posthuis, van het huisje West-Aleta is er al enige voortgang? Personeelbeleid. Ook hebben wij enkele opmerkingen over het personeelsbeleid. De sluiting van het kamp brengt mee dat er een personeelsoverschot ontstaat en er mogelijk in de toekomst een sociale-financiele druk bijkomt. Hier zijn uiteraard capabele mensen bij, die misschien uitstekend passen in bestaande vacatures, hetgeen ook geldt voor diverse eiland-bewoners. Sociale zaken. Voorzitter het ABV maakt zich toch enigzins zorgen om een deel van de uitkerings-gerechtenden. We zeggen nog niet, dat in deze een soft-beleid wordt gevoerd. Maar het is ronduit belachelijk dat er in het zomer-seizoen vele arbeidskrachten van de vaste wal aangetrokken moeten worden en er hier mensen rondlopen met een uikering. Terwijl er genoeg werk voorhanden is, met name voor de laaggeschoolden. Bestaat er geen gelegenheid om deze mensen aan de slag te krijgen? Bijvoorbeeld, de door gemeente uitbestede werken "lees Dorpsstraat "met de betreffende aannemer hier afspraken over te maken. Ook van overheids-wege zijn er toch subsidies, om langdurige werklozen, weer aan de slag te krijgen? Weigerd men dit, dan zijn we voor een strafkorting op hun uitkering. Ouderenbeleid. In de beleids-voornemens zien wij hier niets van terug, waar blijft het ouderen-beleidsplan? Deze groep is groot en wordt steeds groter, dit brengt speciale voorzieningen met zich mee. Daarbij denken wij aan de sociale-minima en voorzieningen in de "Uiterton", bij deze lokatie denken wij ook aan de dokterspraktijk, zodat de medische voorzieningen onder een dak komen. Voorzieningen voor gehandicapten, meer aangepaste woningen voor ouderen, dit met betrekking tot de uitvoering van het WVG in een WVG-platform. Dit zal een nog grotere druk uitoefenen op het gemeente beleid. Tot slot Er rust een grote verantwoording op de schouders van de gemeente, de financiële druk word steeds groter voor de burger, en de burger verlangt en eist meer van de gemeente. In afwachting van uw reactie op de door de ABV gestelde vragen willen wij u danken voor uw aandacht en tevens de ambtenaren bedanken voor hun inzet en ondersteuning van het afgelopen jaar." "De fractie van de PvdA heeft zich al eerder dit jaar uitgesproken voor een voltooiing van het lopende beleid. Vaak moeten we bij een jaarrekening constateren dat er veel geld overblijft slechts doordat het geplande beleid niet binnen de begrotingsperiode is afgerond. Zoals de laatste jaren al gebruikelijk was, is de aanbiedingsbriefwaarin een voorzichtige financiële koers op basis van verwachte rijksuitkeringen is gepland weer aardig somber en sober van toon. Wij begrijpen allemaal dat we op dit moment een pas op de plaats moeten maken en ons geen extra financiële uitgaven laat staan onbekende factoren kunnen en mogen permitteren. Waar wij als fractie van de PvdA absoluut niet op willen bezuinigen zijn de uitkeringen en het door onze gemeente gehanteerde kwijtscheldingsbeleid. Het is wrang dat juist de coalitie van CDA-WD en D-66 gaan bezuinigen op onze alom gewaardeerde verzorgingsstaat. Niet in de laatste plaats willen wij hier de bezuinigingen op het gebied van Defensie laken. Waar de PvdA altijd de schuld toegeschoven werd wordt nu door vooral de WD zonder scrupules met een bot mes gesneden. Ook Vlieland zal met de sluiting van het CSK kunnen voelen wat het berekent als er een brok werkgelegenheid verloren gaat. Wij denken dan vooral ook aan die mensen die hun baan kwijt raken en moeten vechten voor hopelijk een nieuw bestaan op ons eiland. Indien het Gemeentebestuur hierin verlichting kan brengen dan moet dat zeker gebeuren. Pas op de laatste plaats denken wij aan het mogelijke gemis aan OZB-inkomsten. In het licht van het kwijtscheldingsbeleid zijn wij geen voorstander van een gewijzigd hondenbelastingsysteem. Waar wij voorheen gewag maakte van afschaffing zullen wij hier nu niet aan tornen, want ook dit zou over de ruggen van de minst draagkrachtige kunnen komen. Wel willen wij een nieuw beleid zetten op de alom en in grote getale aanwezige gasthonden die tot nu toe vrij spel hadden. Wij zullen separaat een initiatiefvoorstel ter zaken indienen. Wij zijn het met het College eens dat heroverwegen of uitstel van gewenst beleid voor enige projecten, op zijn plaats is. De molensteen van Duinwijck hangt ons reeds om de nek en het is niet denkbeeldig dat er nog enige andere stenen bijkomen. 9 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 23