- -graag zien we onderzocht in hoeverre de nevenactiviteiten van ambtenaren plaatsvinden binnen gemeentelijke werktijd. We beseffen dat dit vaak gaat om zeer belangrijke taken, vooral op het gebied van de hulpverlening. Dit neemt echter niet weg dat binnen een kwetsbare (kleine) gemeente als Vlieland dit een onevenredige zware druk legt op de te verrichten werkzaamheden. De resultaten van dit onderzoek zien we graag in 2004 schriftelijk tegemoet. -het hanteren van een prikklok voor alle gemeentelijke medewerkers (en niet alleen in het gemeentehuis) geldt enerzijds als controle van de medewerkers, maar zal anderzijds uitwijzen waar efficiency te kort schiet. Vooralsnog pleit de WD voor een vacaturestop voor het komende jaar. In dit verband is door ons ook eerder de vraag gesteld of de invulling van de vacature directeur Trompshuys wel een volledige fte in beslag moet nemen en of een academische scholing (prijskaartje!) wel het nut oplevert dat Vlieland behoeft. We weten dat de sollicitatie procedure inmiddels in een ver gevorderd stadium is, onze opmerkingen ten spijt. Wel vragen we u nadrukkelijk, dat de te sluiten arbeidsovereenkomst wordt aangegaan voor bepaalde tijd. We hechten er aan nogmaals de aandacht hiervoor te vragen, temeer nu u zelf in uw aanbiedingsbrief stelt dat heroverwegen van beleid in deze tijd van krapte noodzakelijk is. Enige jaren geleden hebben we het onroerende goed (Trompshuys) aan Hendrik de Keijzer verkocht om daarmee de lasten van het museum naar beneden te brengen. Als we nu echter in de begroting lezen dat er maar liefst 240.000 euro voor het museum nodig zijn waar maar 6500 bezoekers komen dan vragen wij ons af of dit nog wel verantwoord is. Met name de toerekening aan de algemene dienst baart ons ernstig zorgen. De WD stelt bij deze dan ook voor om het budget te verlagen naar 140.000 euro. Uitdrukkelijk merken we daarbij op dat het Trompshuys een belangrijk instituut is voor Vlieland; het is niet alleen uit kostenoogpunt dat we deze opmerkingen maken, maar we zijn ervan overtuigd dat een invulling op deze wijze niet alleen de portemonnee, maar ook het Trompshuys zelf ten goede komt; Nadat de afvalverwerking jarenlang een vast onderdeel van de beraadslagingen is geweest zijn er in 2003 eindelijk belangrijke beslissingen genomen hetgeen geresulteerd heeft in de aanschaf van een pers en een nieuwe auto. Nu rest alleen de inwerkingstelling van deze investeringen nog. Al weer een jaar geleden is door de raad gevraagd om een evaluatie van het aanbestedingsbeleid van de gemeente. Tot op heden hebben wij hierover niets mogen vernemen. Inmiddels zijn we ook weer enkele aanbestedingen verder en hebben we er ook weer een aantal in het verschiet. Evaluatie dient meerdere doelem-Wij hechten hier zeer aan en laten het nu niet aankomen op een toezegging dat dit spoedig zal gebeuren. Graag zien we deze evaluatie terug in het eerdergenoemde jaaroverzicht. Uw slotalinea met betrekking tot het beleid weerstandsvermogen achten wij zorgelijk. U stelt dat de weerstandscapaciteit toereikend is om de door u genoemde risico's op te vangen. Voorwaarde daarbij is echter dat alle risico's zich inderdaad niet te gelijk aandienen en dat een actief beleid gevoerd wordt ter beheersing en ter verdere beperking van die risico's. De risico's die de gemeente Vlieland op dit moment loopt, zijn echter van dien aard dat wij het te gemakkelijk c.q. niet verantwoord vinden om dit met deze woorden af te doen. We zien dan ook graag het door u genoemde"actieve beleid" nader geconcretiseerd. De door onze fractie in deze algemene beschouwingen voorgestelde aanpassingen van budgetten dragen bij aan een verhoging van het weerstandsvermogen. In dit kader vragen we ook de aandacht voor de opstallen en zakelijke rechten van het terrein nabij het Posthuys. U stelt dat ervan uit wordt gegaan dat deze activa zijn verkocht voor 1 januari 2004. We nemen aan dat de rentelast om die reden niet is opgenomen bij de geïnventariseerde risico's. Voorzitter, 1 januari 2004 is dichtbij! Is u bekend hoe het staat met de voortgang van deze verkoop? Dankwoord Tot slot, geacht college, spreekt de fractie van de WD de hoop uit dat een vruchtbare samenwerking tussen het college, de raad en de ambtelijke dienst binnen het duale stelsel, zal leiden tot het op goede wijze functioneren van het bestuur van de gemeente Vlieland. De WD factie zal in ieder geval al het mogelijke doen hieraan een positieve bijdrage te leveren. Dit is zij aan Vlieland in het algemeen en aan haar kiezers in het bijzonder verplicht!!! Wij wensen u allen een succesvol begrotingsjaar!!!" 7 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 21