1. 'V'n van de openbare vergadering van de gemeenteraad van Vlieland d.d. 27 oktober 2003 Aanwezig: R.D. van der Mark (voorzitter) W.A. Gieles, J.H.E.M. de Leng, A.A. Kriesch, C.J.M. Potiek, K. Sannes, G. Veenstra, P.D. Visser, J. Zuidenga, raadsleden R. A. Lanting, griffier M.F. van Randen-Horjus, F.E. Westers, wethouders Mr. B.P. Oosthoek, gemeentesecretaris Afwezig: de heer T.C. Oosterbaan 1. Opening De voorzitter opent om 15.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vastelien agenda en mededelingen. De voorzittter deelt mee dat de heer Oosterbaan nog niet aanwezig is maar nog wel verwacht wordt. De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. 3. Spreekrecht burger Niemand van de publieke tribune heeft zich gemeld. 4. Notulen raadsvergadering 15 september 2003 Tekstueel: geen opmerkingen Naar aanleiding van: Naar aanleiding van bladzijde 1vraagt de heer Potiek naar de stand van zaken rond de woningen Vorkduin. De voorzittter antwoordt dat op 24 oktober het rapport met betrekking tot de bouwkundige mogelijkheden is ontvangen. De komende week zullen er afspraken worden gemaakt met de bewoners inzake de mogelijkheden en keuzes op bouwkundig gebied. Naar aanleiding van bladzijde 2, zegt de heer Potiek dat de schrijvers van de brief met een klacht over het rijgedrag op de Willem de Vlaminghweg nog steeds geen antwoord hebben ontvangen. Hij vindt dit een kwalijke zaak. Hij zelf als raadslid heeft wel antwoord ontvangen van het college en hierin stond dat het probleem in 2005 zou worden aangepakt. Zijn fractie zag echter graag handhaving van de maximum snelheid. Pas na twee jaar reageren op deze klacht is te laat. De voorzittter zegt dat het probleem van de politie nu juist de controle is. Zodra er gecontroleerd wordt rijdt niemand meer te hard. Daarom valt handhaving af en gaat er gekeken worden naar fysieke maatregelen om de snelheid te beperken. Je kunt je wel afvragen of je daarmee moet wachten tot 2005. De heer Potiek zegt hierop dat hier niet mee gewacht kan worden tot 2005. Regelmatige controle door de politie zal zeker wel een afschrikwekkende werking hebben en frustratie bij de politie mag zeker geen reden zijn om niet te controleren. Vervolgens worden zonder hoofdelijke stemming de notulen van 15 september 2003 vastgesteld. 5. Ingekomen stukken Naar aanleiding van de besluitenlijst van het college van burgemeester en wethouders d.d. 19 augustus 2003 vraagt de heer Potiek of de raad het rapport van het OOW eind november tegemoet kan zien? De voorzittter beaamt dit, ook de keuzes die gemaakt zijn in het samenwerkingsverband krijgt de raad op 29 november. Naar aanleiding van de besluitenlijst van het college van burgemeester en wethouders d.d. 26 augustus 2003 vraagt de heer Potiek naar de uitkomsten van het overleg tussen het college en de politie. De voorzittter zegt dat als er verslagen gemaakt zullen worden de raad die kan krijgen. Naar aanleiding van de besluitenlijst van het college van burgemeester en wethouders d.d. 2 september 2003 vraagt de heer Potiek naar het besluit inzake de vergoeding brandweer hulpverlening inzake loonderving: opschorten tot 16 september. Wat was er aan de hand? De wethouder de heer Westers antwoordt dat het besluit werd opgeschort omdat beide wethouders niet aanwezig waren. 1 van 19

Raadsnotulen | 2003 | | pagina 15